لینک های دسترسی

Breaking News

پافشاری ترمپ بر ساخت دیوار مرزی با مکسیکو


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، گفته است که هیچگاه از موقفش مبنی بر ساخت دیوار مرزی با مکسیکو، عقب نشینی نخواهد کرد.

رئیس جمهور ترمپ برای ساخت این دیوار خواستار ٥.٧ میلیارد دالر میباشد، اما قانونگذاران دموکرات با او مؤافق نیستند.

رئیس جمهور ایالات متحده اخیراً هشدار داده است که اگر دموکرات ها پول پیشنهادیش را منظور نکنند، ممکن حالت اضطرار را در مرز با مکسیکو اعلام کند.

در صورت اعلام حالت اضطرار، کار ساخت دیوار مرزی با مکسیکو میتواند بدون آن که کانگرس پول آن را تصویب کند، آغاز شود و ممکن پول آن از بودجه نظامی ایالات متحده پرداخته شود.

دونالد ترمپ به روز دوشنبه گفت "مطلقاً صلاحیت قانونی دارم که این وضعیت را اعلام کنم. اما نمیخواهم چنین کنم، زیرا این موضوع به سادگی حل شده میتواند".

اگرچه رئیس جمهور ایالا متحده گفت که در حال حاضر نمیخواهد حالت اضطرار را اعلام کند، اما به قول لنزی گراهام، سناتور جمهوریخواه، احتمال اعلام اضطرار بسیار بعید به نظر نمیرسد. در عین حال، قانونگذاران دموکرات با اعلام حالت اضطرار ابراز مخالفت کرده اند.

اختلاف میان قصرسفید و قانونگذاران دموکرات روی ساخت دیوار مرزی با مکسیکو باعث شده که تعطیل قسمی حکومت مرکزی ایالات متحده امروز (١٥جنوری)وارد بیست و پنجمین روز شود.

نظرسنجی ها نشان داده است که امریکائیان نسبت به دموکرات ها، بیشتر رئیس جمهور ترمپ را در مسدودیت قسمی حکومت ملامت میدانند.

در عین حال، ننسی پلوسی، قانونگذار دموکرات و رئیس مجلس نمایندگان کانگرس، نیز دیروز (١۴جنوری) سناتوران جمهوریخواه را در مسدودیت حکومت مقصر خواند و از رئیس جمهور ترمپ خواست که به مجلس سنا اجازه دهد تا آن مسوده های را تائید کند که مجلس نمایندگان آن قبلاً تصویب کرده است.

در صورت تائید این مسوده ها، به ادارات مسدود شده حکومت پول داده میشود تا دوباره به فعالیت آغاز کنند.

پافشاری ترمپ بر ساخت دیوار مرزی با مکسیکو
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

XS
SM
MD
LG