لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ به روحانی: دیگر هرگز امریکا را تهدید نکن


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، هشدار داده است تا بار دیگر هیچگاه ایالات متحده را تهدید نکند، ورنه با پیامد آن روبرو خواهد شد.

آقای روحانی روز یکشنبه از"پالیسی های خصمانۀ" حکومت دونالد ترمپ و جنگ احتمالی ایران-امریکا، هشدار داد. آقای روحانی گفت "امریکا باید بداند که جنگ با ایران، مادر همه جنگ ها است و صلح با ایران، مادر همه صلح ها است ."

آقای ترمپ در تویتر نگاشت "به روحانی رئیس جمهور ایران: بار دیگر هیچگاه ایالات متحده را تهدید نکن یا با پیامدی دچار خواهید شد که به مثل آن تعداد اندکی در طول تاریخ دچار شده اند. ما دیگر کشوری نیستیم که سخنان غیرمنطقی مملو از خشونت و مرگ از جانب شما را تحمل کنیم. محتاط باش!"

ترمپ و تنش با ایران

قصر سفید گفته است که هشدار رئیس جمهور ترمپ بیانگر اینست که او سخنان انتقادآمیز ایران را تحمل نخواهد کرد، اما صراحت داده است که رئیس جمهور ترمپ نمی‌خواهد تنش میان هردو کشور افزایش یابد

سپاه پاسداران ایران، هشدار دونالد ترمپ را "جنگ روانی" خوانده و گفته است که ترمپ علیه ایران اقدام نخواهد کرد.

پیش از تویت آقای ترمپ، مایک پمپیو، وزیرخارجۀ ایالات متحده، نیز حکومت ایران را کابوسی برای ایرانیان خواند. آقای پمپیو گفت که حکومت دونالد ترمپ در برابر "جرایم فراوان و سو استفادۀ حکومت ایران" خاموش نخواهد ماند.

وزیرخارجۀ ایالات متحده همچنان رهبران ایران را به حیف و میل کردن ثروت ایرانیان بر تروریزم متهم کرد و از تمام متحدین واشنگتن خواست تا در سرکوب کردن اقتصادی حکومت ایران، با ایالات متحده یکجا شوند.

واکنش‌های جهانی

هشدارهای اخیر میان رهبران ایالات متحده و ایران، نگرانی و واکنش هایی را در جهان نیز برانگیخته است.

بنیامین، نتنیاهو، صدراعظم اسرائیل، از هشدارهای واشنگتن استقبال کرده و گفته است که رئیس جمهور ترمپ و وزیرخارجه اش، موضعگیری واضح در برابر تاخت و تازهای ایران اتخاذ کرده اند.

اما حکومت آلمان، رهبران هردو کشور را به خویشتنداری فرا خوانده و گفته است که برلین خواستار دیالوگ میان هردو طرف بوده و اضافه کرده است که بادرنظر داشت وضعیت کنونی در شرق میانه، همچو هشدارها مؤثر واقع نخواهد شد.

ترمپ به روحانی: دیگر هرگز امریکا را تهدید نکن
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

XS
SM
MD
LG