لینک های دسترسی

Breaking News

واشنگتن: اتهامات اردوغان مسخره آمیز است


اردوغان میگوید که اسناد مبنی بر حمایت امریکا از داعش را در سوریه در دست دارد

واشنگتن ادعای رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مبنی بر حمایت امریکا از گروۀ داعش در سوریه را بی اساس و مسخره آمیز خوانده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، امریکا را به حمایت از گروه داعش در سوریه متهم کرده است.

مارک تونر سخنگوی وزارت خارجۀ امریکا در پاسخ به گفته های رئیس جمهور ترکیه گفته است " فکر نمی کنم که یک شخص با دیدن اقدامات ما در شمال سوریه و عراق، به جز از این که ما صد در صد برای شکست و از بین بردن داعش میجنگیم، چیزی دیگر بگوید."

سخنگوی وزارت خارجۀ امریکا همچنان بیان داشت که واشنگتن برای پیش برد این هدف، با ترکیه یکجا کار می کند و برای بهبودی این تلاش، با انقره در تماس بوده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز گذشته بیان داشت، شواهد مؤثق با عکس ها و ویدیو در دست دارد که نشان دهندۀ حمایت ایتلاف بین المللی به رهبری امریکا از گروه های تندرو به شمول گروۀ دولت اسلامی یا داعش و جنگجویان کرد در سوریه می باشد.

رئیس جمهور ترکیه همچنان ائتلاف بین المللی ضد گروۀ داعش را به عهد شکنی متهم کرده و گفته است که "نیروهای ائتلاف بین المللی در ابتدا می گفتند که در برابر گروۀ تروریستی داعش تا اخیر خواهند جنگید "و افزوده است که "حال برعکس، آنان از گروه های تروریستی به شمول داعش و جنگجویان کرد حمایت می کنند."

توافق آتش بس

در عین حال، رسانه های دولتی ترکیه امروز خبر داده اند که ترکیه و روسیه در تلاش برای ختم جنگ داخلی در سوریه، بر یک پلان آتش بس کلی در آن کشور که قرار است از نیمۀ امشب نافذ شود، مؤافقه کرده اند.

باوجود آن که انقره و مسکو تاهنوز بطور رسمی این توافق را تایید نکرده است، اما در صورت مؤفق شدن این پلان، راه برای مذاکرات سیاسی میان حکومت سوریه و مخالفین آن در آستانه پایتخت قزاقستان هموار خواهد ساخت.

XS
SM
MD
LG