لینک های دسترسی

Breaking News

تخریب صد ها مرکز صحی در نایجریا


حتی مراکز صحی که در ایالت بارنو، نایجریا، فعال اند با کمبود کارمندان صحی، ادویه،سامان آلات طبی و آب پاک مواجه اند

سازمان جهانی صحت روز چهار شنبه گفت که ۳۵ در صد ۷۴۳ تاسیسات صحی در ایالت بارنو کاملاً تخریب شده اند، ایالتی که توسط تندروان گروه بوکوحرام کنترول می شود.

بر اساس گزارش سازمان جهانی صحت، از جملۀ مراکز صحی که تا حال باقی مانده است، ۳۱ در صد آنان غیر فعال اند، زیرا به دلیل نا امنی ها، قابل دسترس نیستند. سایر مراکز صحی خساره مند شده اند و به آب پاک دسترسی ندارند.

به گفتۀ مقامات سازمان جهانی صحت، آنان در همکاری با وزارت صحت نایجریا سیستمی را ایجاد کردند تا در مورد ارایه خدمات صحی در این ایالت معلومات به دست بیاورند.

وندی المو، نمایندۀ سازمان جهانی صحت در نایجریا، می گوید که اولویت عمدۀ آن سازمان نجات زندگی مردم و جلوگیری از امراض در میان شش میلیون جمیعت است که به خدمات صحی نیاز دارند.

به گفتۀ المو نا امنی، کمبود کارمندان بخش صحی، ادویه، ماشین آلات طبی و تاسیسات ابتدایی صحی همه موجب شده است تا مردم در مناطق جنگ زده به خدمات طبی به مشکل دسترسی پیدا کنند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی صحت، ۱۰۰ مرکز صحی موقت در ایالت بارنو ایجاد شده و تلاش می‌شود تا به مردم نیازمند، خدمات صحی فراهم گردد. این مراکز شامل ۴۹ کلنیک عاجل برای مردمی است که به دلیل جنگ از خانه های شان بیجا شده اند و در کمپ ها زندگی می کنند.

پس از یک ماه وقفه، اخیراً تندوران گروه بوکو حرام حملات شان در نایجریا تشدید کرده اند. از آغاز ظهور گروه بوکو حرام، در هفت سال گذشته، بیش از ۲۰۰ هزار نفر در نتیجۀ خشونت‌های این گروه تندرو در نایجریا کشته شده اند و منازعه در این کشور موجب بحران بشری شده است.

XS
SM
MD
LG