لینک های دسترسی

Breaking News

امارات پرواز تفریحی هرگونه 'درون' را ممنوع کرد


تصویر از آرشیف صدای امریکا

پس از آن که شورشیان حوثی‌ دوشنبهٔ گذشته مسوولیت حملات مرگبار طیاره‌های بی‌سرنشین 'درون' بر تاسیسات نفتی و میدان هوایی بین المللی ابوظبی را بر عهده گرفتند، امارات متحده عرب پرواز‌ تفریحی 'دورن' را در آن کشور منع کرد.

خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش داده است که وزارت داخلهٔ امارات متحدهٔ عرب اعلام کرده است که پرواز دورن‌های تفریحی و هر گونه طیارهٔ برقی که از راه دور کنترول می‌شود،‌ ممنوع است.

وزارت داخلهٔ‌ امارات متحدهٔ عرب هشدار داده است که اگر کسی حین استفاده از دورن‌ها و سایر طیاره‌های برقی دستگیر شود، با "برخورد قانونی" مواجه خواهد شد.

این وزارت اما گفته است که احتمالا برای کسب ‌و کارهایی که به دنبال فلمبرداری استند، معافیت قایل شود.

دوشنبهٔ گذشته یک حمله کم‌سابقه با دورن و میزایل به ابوظبی، پایتخت امارات، چندین مخزن مواد سوخت را منفجر کرد و سه کشته نیز بر جا گذاشت.

شورشیان حوثی که صنعا، پایتخت یمن، را در کنترول خود دارند و سال‌ها با ایتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی درگیر جنگی خونینی استند، مسوولیت این حمله را به عهده گرفتند.

امارات متحدهٔ عرب بخشی از ایتلاف به رهبری عربستان سعودی است که از مارچ ۲۰۱۵ میلادی، شورشیان حوثی یمن را هدف حملات قرار داده است و قوای یمنی را در برابر شورشیان حوثی، آموزش می‌دهد.

با وجودیکه امارات تا حد زیادی قوای خود را از این درگیری خارج کرده است، این کشور همچنان به عنوان یک مهرهٔ عمده در حمایت از شبه‌نظامیان محلی در منطقه نقش دارد،‌ شبه نظامیانی که بر ضد شورشیان حوثی می جنگند.

در واکنش به حملات درون و میزایل‌ها توسط شورشیان حوثی، ایتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در هفته گذشته حملات خود بر مناطق تحت کنترول شورشیان حوثی در یمن تشدید کرد.

مقررات دولتی در امارات قبلا نیز پرواز درون در مناطق مسکونی و همچنین در اطراف یا بالای میدان هوایی را محدود کرده بود. کاربران درون معمولا از مقامات هوانوردی آن کشور بر پرواز درون باید اجازه نامه دریافت کنند.

در همین حال منابع حوثی‌ها در صنعا، پایتخت یمن، به رسانه‌های عربی گفته اند که آنان هشت حملهٔ دورن را بر امارات انجام داده و ۱۰ میزایل را بر آن کشور شلیک کرده اند. حوثی‌ها هشدار داده اند که حملات بیشتر را بر امارات سازماندهی خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG