لینک های دسترسی

Breaking News

امارات متحدۀ عرب صدور ویزه به افغان‌ها را متوقف کرد


امارات متحدۀ عرب صدور ویزۀ کار و سفر به آن کشور را برای شهروندان ۱۳ کشور اسلامی از جمله افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه و سوریه متوقف کرد.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۲۵ نومبر (پنجم قوس) از قول منابع امارات گزارش داد که توقف صدور ویزه موقتی بوده و بنا بر نگرانی‌های امنیتی چنین تصمیمی اتخاذ شده است، اما جزییاتی در مورد این نگرانی‌ها ارایه نشده است.

خبرگزاری رویترز به استناد سندی که در اختیار این رسانه قرار گرفته، گزارش داده است که توقف صدور ویزه به شهروندان این ۱۳ کشور سر از تاریخ ۱۸ نومبر (۲۸ عقرب) عملی شده است.

الجزایر، کینیا، عراق، لبنان، لیبیا، یمن، سومالیا و تونس نیز از دیگر کشورهای اسلامی است که صدور ویزۀ امارات به شهروندان آن موقتا متوقف شده است.

محدودیت صدور ویزه بر شهروندان این ۱۳ کشور اسلامی درست دو ماه پس از آن وضع می‌شود که امارات متحدۀ عرب روابط خود را با اسراییل عادی ساخت، اقدامی که موجب خشم شماری از کشورها و جوامع اسلامی قرار گرفت، هرچند برخی از کشورهای اسلامی از آن استقبال کردند.

با اینحال، این منبع اماراتی که خبرگزاری رویترز از وی نام نبرده، گفته است که محدودیت صدور ویزه با عادی سازی روابط امارات و اسراییل ربطی ندارد.

وزارت خارجۀ پاکستان هفتۀ گذشته گفت که امارات متحدۀ عرب طی مراحل درخواست‌های جدید ویزه را برای شهروندان پاکستانی و شماری از کشورهای دیگر متوقف کرده است.

اما شهروندان این ۱۳ کشور که از قبل ویزای کار یا مسافرت به امارات متحدۀ عربی را گرفته اند و تاریخ آن منقضی نشده است، از این امر مستثنا می‌باشند.

XS
SM
MD
LG