لینک های دسترسی

Breaking News

حکومت نظامی در اوکراین برای سه ماه دیگر تمدید شد 


در حالی که جنگ در اوکراین هنوز هم ادامه دارد، حکومت نظامی در این کشور برای سه ماه دیگر، تا تاریخ ۲۳ اگست سال جاری، تمدید شد.

ودلامیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، برای بار نخست به تاریخ ۲۴ فبروری، همزمان با تهاجم نظامی روسیه بر این کشور، فرمان حکومت نظامی را امضا کرد.

پارلمان این کشور امروز ۲۲ می (اول جوزا) با اتفاق آرا برای سومین بار فرمان حکومت نظامی در این کشور را تمدید کرد.

این در حالی است که روسیه پس از جنگ شدید ۱۲ هفته‌ای، فشار ها بر منطقهٔ دونباس را در حالی افزایش داده است که نیروهای اوکراینی از پیشرفت نیروهای روسی به کیف و خارکیف جلوگیری کرده اند، اما در منطقه دونباس و در سواحل جنوبی تحت فشار شدید قرار دارند.

نیروهای روسی امروز نیز شهرهای شمالی، شرقی و جنوبی اوکراین را مورد حملات شدید قرار دادند که در آن از کشته شدن هفت غیرنظامی گزارش شده است.

اوکراین هشدار داده است که تنها دپلوماسی می‌تواند جنگ روسیه در کشورش را پایان بخشد.

ولادیمیر زیلینسکی گفته است که مذاکرات میان مسکو و کیف صورت خواهد گرفت، اما واضح نیست که تحت کدام شرایط، ولی تعهد کرد که نتیجهٔ آن برای اوکراین "منصفانه" خواهد بود.

کسب عضویت اتحادیهٔ اروپا

اوکراین تلاش دارد عضویت اتحادیهٔ اروپایی را کسب کند و رییس جمهور این کشور گفته است که امیدوار است این امر به زودی تحقق یابد.

اما کلیمن بون، وزیر دولت فرانسه در امور اروپا، گفته است که پیوستن اوکراین با اتحادیهٔ اروپایی ۱۵ تا ۲۰ سال دیگر نهایی نخواهد شد.

کلیمن بون گفت: "باید صادقانه صحبت کنیم. اگر بگویید که اوکراین در شش ماه یا یک یا دو سال آینده با اتحادیهٔ اروپا خواهد پیوست، دروغ می‌گویید."

او گفت که حتا ممکن است این روند بیشتر از ۱۵ یا ۲۰ سال وقت را در بر گیرد.

آقای بون پیشنهاد امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه، را تکرار کرده گفت که در بخش سیاست اروپا سهولت‌هایی برای اوکراین جهت پیوستن به این اتحادیه در نظر گرفته خواهد شد، پیشنهادی که با پذیرش سرد ولادمیر زیلینسکی مواجه شد.

این در حالی است که سایر رهبران اتحادیهٔ اروپا نیز علاقمندی اندکی به پذیرایی از اوکراین به این اتحادیه نشان داده اند.

XS
SM
MD
LG