لینک های دسترسی

Breaking News

سکس مردان با مردان، تراجنسیتی‌ها و روسپی‎ها باعث افزایش اچ آی وی شده است


یک گزارشی که در پایان کنفرانس بین المللی ایدز در مکسیکو نشر شد، یافته است که پیشرفت ها در مبارزه با HIV/AIDS کند شده است.

گونیلا کارلسن، سرپرست برنامۀ ملل متحد برای مجادله با ایدز می‌گوید که این گزارش برای نخستین بار نشان می‌دهد که تن فروشان، معتادان مواد مخدر، آمیزش جنسی مرد با مرد، تراجنسیتی ها و زندانیان، باعث گسترش ۵۴ در صد موارد جدیدHIV شده است.

برنامۀ ملل متحد برای مجادله با ایدز (UNAIDS) ضمن این هشدار گفته است که برای خشکیدن منبع این ویروس به تمایل سیاسی کشور ها نیاز است.

براساس معلومات این برنامه، در سال ۲۰۱۸میلادی ۱.۷ میلیون مورد جدید HIV ثبت شد و۷۷۰ هزار نفر دیگر در اثر بیماری های مرتبط به ایدز جان باخته اند.

خانم کارلسن گفت که موارد جدید HIV از سال ۲۰۱۰ به اینسو در اروپای شرقی و آسیای مرکزی ۲۹ در صد افزایش یافته است. در حالیکه در همین مدت در شرق میانه و افریقای شمالی ۱۰ در صد افزایش داشته است.

براساس معلومات ملل متحد منابع مورد نیاز برای مبارزه با ایدز در حدود یک میلیارد دالر کاهش یافته است. این اداره تخمین زده است که تا سال ۲۰۲۰ برای مبارزه با HIV/AIDS به ۲۶.۲ میلیارد دالر نیاز است اما گمان می‌رود این برنامه فقط ۱۹.۲میلیارد دالر به دست بیاورد.

این اداره می‌گوید که با وجود پیشرفت‌ها در اروپای غربی و امریکای شمالی، میزان مرگ و میر ناشی از ایدز به گونه غیر قابل پذیرش بلند باقی مانده است.

XS
SM
MD
LG