لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس در امریکا؛ ۱۵ میلیون نفر بیکار شده اند


اقدامات جدی برای مهار کروناویروس در ایالات متحده سبب افزایش بی پیشینۀ نرخ بیکار شده و در سه هفتۀ گذشته کم از کم ۱۵ میلیون نفر برای بیمهٔ بیکاری درخواست داده اند.

وزارت کار امریکا روز پنج شنبه ۹ اپریل (۲۱حمل) گزارش داد که هفته گذشته مانند هفته قبل از آن، بیشتر ازشش میلیون شهروند امریکا برای دریافت بیمهٔ بیکاری درخواست کرده اند که همه‌گیری کروناویروس عامل آن بوده است.

گزارش هفته‌وار وزارت کار امریکا که بیانگر دقیق صحت اقتصاد امریکا است، پیش بینی اقتصاددانان را مبنی بر اینکه ۲۰ میلیون امریکایی در ماه اپریل وظیفه شان‌را از دست خواهند داد و اینکه امریکا در یک رکود اقتصادی قراردارد، تقویت می کند.

بر اساس این گزارش، در ماه مارچ بیش از ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در امریکا از بین رفت که بزرگترین رقم بعد از رکود اقتصادی بزرگ در امریکا می باشد.

حکومت ایالات متحده هفتهٔ گذشته بسته کمکی دو تریلیون دالری را تصویب کرد تا اقتصاد امریکا که به خاطر گسترش کروناویروس به شدت آسیب دیده است، تقویت شود.

این بسته شامل تمدید و گسترش بیمه بیکاری برای میلیون‌ها شهروند امریکایی است که به دلیل شیوع کروناویروس، کارهایشان را از دست داده اند. متشبثین خصوصی به شمول تشبثات کوچک و متوسط در سراسر امریکا نیز از این بسته کمک مالی مستفید خواهند شد.

در همین حال، سازمان بین‌المللی کار گزارش داده است که بحران کووید ۱۹ در سه ماه دوم سال ۲۰۲۰ ساعات کاری را به میزان ۶.۷ درصد در جهان کاهش خواهد داد که معادل ۱۹۵ میلیون فرصت شغلی تمام وقت می‌شود

بر اساس تخمین سازمان بین المللی کار، در کشورهای عربی پنج میلیون کارگر تمام وقت، در اروپا ۱۲ میلیون کارگر تمام وقت و در کشورهای حوزۀ اقیانوس آرام ۱۲۵ میلیون کارگر تمام وقت، بیکار خواهند شد.

پیش از این سازمان بین المللی کار ارزیابی کرده بود که بین ۵ تا ۲۵ میلیون شغل در سال ۲۰۲۰ در اثر بحران کروناویروس از بین می‌رود.

اما این سازمان در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که از هر پنج کارگر در جهان، بیش از چهار نفر آنان از تعطیلی‌های ناشی از بحران کروناویروس متاثر شده اند.

XS
SM
MD
LG