لینک های دسترسی

Breaking News

مالیزیا و اندونیزیا در جستجوی طیاره ناپدیده شده


یک صفحه الکترونیکی آخرین معلومات پرواز QZ8501 پیش از ناپدید شدن را نشان می دهد

یک طیاره مسافربری شرکت ایرایشیا با ۱۶۲ سرنشین آن، از فراز بحیره جاوای اندونیزیا ناپدید شده و هنوز از سرنوشت آن خبری در دست نیست. این طیاره از یک میدان هوایی اندونیزیا به مقصد سینگاپور پرواز کرده بود.

جوکو موریاموجو، یک مقام ادارۀ ترانسپورت اندونیزیا گفت آخرین تماسی که بین طیاره و ترافیک هوایی بر قرار گردید، ساعت ۶ و ۱۳ دقیقه صبح روز یکشنبه به وقت محل بود"تا کنون سیگنال یا علامت نگران کننده ای دریافت نداشته ایم، بنا نتیجه این است که ارتباط طیاره ساعت ۶ و هفده دقیقه صبح قطع شد."

مالیزیا و اندونیزیا بصورت عاجل عملیات جستجو را برای پرواز شماره ۸۵۰۱ آغاز کرد، ولی تا کنون که چندین ساعت از ناپدید شدن این طیاره می گذرد، علایمی از آن موجود نیست.

از جانب دیگر اگنسیوس جونان، وزیر ترانسپورت اندونیزیا گفت عملیات جستجو آغاز گردیده "نیروی نظامی، عمله نجات همراه با اداره ملی جستجو و نجات سنگاپور، عملیات جستجو را آغاز کرده اند. به تمام کشتی ها و قایق ها در ساحه معلومات داده ایم تا هر معلوماتی را که در مورد طیاره بدست می آورند، خبر دهند و برای کمک های لازم آماده باشند."

کپتان این طیاره اندونیزیایی، و دستیار اش فرانسوی است. طیاره حامل پنج عمله و ۱۵۵ مسافر به شمول شانزده طفل است.

به اساس گزارش، سه تبعه کوریای جنوبی نیز در جمع مسافرین طیاره شامل می باشد. جولی بشپ وزیر خارجه آسترالیا پیشنهاد کمک به اندونیز یا را نمود "آسترالیا به هر تقاضا پاسخ خواهد گفت، اما در حال حاضر ما به حکومت اندونیزیا پیشنهاد کمک کرده ایم، و منتطر استیم که اگر به کمک ضرورت داشته باشند."

در مدت یکسال، این سومین حادثه هوایی در ارتباط به طیاره های مربوط به خطوط هوایی ایرایشیا است. در اوایل سال، پرواز شماره ۳۷۰ مالیزیا با ۲۳۹ سرنشین پس از پرواز از کوالمپور، بصورت مرموز ناپدید شد. در یک حادثه دیگر بوینگ ۷۷۷ خط هوایی مالیزیا حامل ۲۹۸ سرنشین که از امستردام بصوب کوالالمپور پرواز کرده بود در ساحه تحت کنترول شورشیان در اوکراین سقوط داده شد که منجر به تلفات تمام سرنشینان آن گردید .

  • 16x9 Image

    نجیبه خلیل

    نجیبه خلیل از سال 2004 تا کنون منحیث گوینده و خبرنگار صدای امریکا اجرای وظیفه میکند. خلیل، لیسانس خود را در رشته ژورنالیزم و سپس فوق لیسانس خود را در رشته رادیو و تلویزیون از یونیورستی ویلیم پترسن در ایالت نیوجرسی بدست اورد. وی همچنان یک دیپلوم در رشته کمپیوتر پروگرامنگ را نیز از کالج برگن کمیونتی ایالت نیوجرسی اخذ نموده است.

XS
SM
MD
LG