لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان متهم به نقض حقوق بشر میباشد – گزارش


در گزارش تازۀ ایالات متحده روی وضعیت حقوق بشر در جهان، افغانستان به نقض حقوق بشری متهم شده است.

در گزارش سالانۀ وزارت خارجۀ ایالات متحده که روز چهار شنبه (١١ مارچ) به نشر رسید، این وزارت، افغانستان را به بی اعتنایی گسترده به حاکمیت قانون و مصؤنیت رسمی افراد مسئول نقض حقوق بشر متهم کرده و نگاشته است که این موضوعات از مشکلات جدی و مداوم در افغانستان بوده است.

در این گزارش آمده است که حکومت افغانستان، سؤ استفاده مستمر یا مؤثر از سوی مقامات از جمله نیروهای امنیتی را تحت پیگرد قانونی قرار نداده است.

در گزارش، همچنان فساد دولتی، عدم پاسخگویی و تحقیقات در موارد خشونت علیه زنان، استخدام و استفاده از کودکان برای خدمت سربازی، سؤ استفاده جنسی از کودکان توسط نیروهای امنیتی و کارمندان آموزشی نیز ذکر شده است.

قاچاق افراد، خشونت توسط نیروهای امنیتی علیۀ افراد همجنسگرا، دوجنسگرا ، فراجنسیتی و جرم پنداشتن رفتارهای جنسی همجنسگرایان، از موارد دیگر نقض حقوق بشری خوانده شده است.

در این گزارش همچنان حملۀ عناصر ضد دولت بر رهبران مذهبی که علیۀ طالبان صحبت کرده اند، سربازگیری کودکان برای حملات انتحاری و انتقال سلاح از سوی طالبان و گروه داعش شاخۀ خراسان از مواردی است که به آن اشاره شده و تاکید شده که مسؤلیت کشتار رهبران مذهبی مخالف طالبان را هیچ کسی به عهده نگرفته است.

در گزارش وزارت خارجۀ ایالات متحده، برعلاوۀ افغانستان، کشورهای چین، ایران، وینزویلا و کیوبا نیز متهم به نقض حقوق بشر به شمول حمله بر خبرنگاران خوانده شده اند.

افغانستان مرتکب نقض حقوق بشر میباشد – گزارش
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

XS
SM
MD
LG