لینک های دسترسی

Breaking News

نیکی هیلی: اگر ایران تحریم نشود به کوریای شمالی دیگر مبدل می‌شود


سفیر امریکا در ملل متحد گفت که ایران باید تنبیه شود و تحریم به گفتۀ وی یک تنبیه مناسب است

سفیر ایالات متحدۀ امریکا در سازمان ملل متحد می‌گوید که ضعف های زیاد توافق هسته‌ای و تخلفات پیاپی جمهوری اسلامی ایران باعث شده است که امریکا به فکر تنبیه و بازگشت تحریم‌ها علیه ایران باشد.

نیکی هیلی روز سه شنبه در نهاد انترپرایز با برشمردن تخلفات کوچک و بزرگ تهران گفت که جمهوری اسلامی ایران باید تنبیه شود و تحریم یک تنبیه مناسب است.

خانم هیلی گفت "جمهوری اسلامی ایران دروغ های زیادی گفت از جمله درباره برنامۀ اتمی. توافق هسته‌ای قرار بود به فعالیت هسته‌ای ایران پایان دهد اما ایران همچنان غنی سازی می کند و بازرسی ها محدود است".

خانم هیلی با اشاره به اینکه رئیس جمهوری دونالد ترمپ باید تا یک ماه دیگر نظر خود را در مورد پابندی ایران به توافق هسته‌ای بیان کند، از اینکه آقای ترمپ چه تصمیم خواهد گرفت، ابراز بی اطلاعی کرد، اما گفت که رئیس جمهوری امنیت ملی امریکا و متحدان خود را در نظر خواهد گرفت.

در صورتی که رئیس جمهور ترمپ، پابندی به توافق هسته‌ای با ایران را تایید نکند، به گفتۀ خانم هیلی، این امر به معنای خروج کامل امریکا از این توافق نبوده بلکه پیامی به کانگرس امریکا است تا در ظرف ظرف ۶۰ روز تحریم های جدیدی علیه ایران تصویب کند.

اشاره سفیر امریکا در سازمان ملل، به دو مرحله تایید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای از سوی دولت آقای ترمپ است. بر اساس قانون، رئیس جمهوری امریکا هر سه ماه باید به کانگرس گزارش دهد که ایران به توافق هسته ای پایبند هست یا خیر.

سفیر امریکا در سازمان ملل متحد همچنان گفت که اگر با ایران برخورد نشود، به کوریای شمالی دیگر مبدل خواهد شد.

XS
SM
MD
LG