لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا به متضررین جنگ اوکراین کمک بیشتر بشری مهیا می‌کند


ایالات متحدۀ امریکا گفته است که در پاسخ به حملۀ "قصدی، بی‌جهت و ناروای" روسیه بر اوکراین، فراهم آوری کمک فوری بشردوستانه در محراق توجه واشنگتن قرار دارد و از اینرو ۵۴ میلیون دالر را به اوکراینی‌هایی فراهم می‌کند که از حملات روسیه متضرر شده اند.

انتونی بلینکن، وزیر خارجۀ ایالات متحده روز یکشنبه ۲۷ فبروری (هشتم حوت) با نشر بیانیه‌ای گفته است که این کمک‌ها از طریق سازمان‌های مستقل بشری و در هماهنگی با حکومت اوکراین و متحدان اروپایی، با "بی‌غرضی، بشردوستی، بی‌طرفی و عدم وابستگی" به نیازمندان توزیع خواهد شد.

مواد غذایی، آب پاک آشامیدنی، خیمه، بسته‌های مراقبت‌های فوری صحی، لباس زمستان و کمپل، اقلامی است که در این بستۀ مساعدت بشردوستانۀ ایالات متحده شامل می‌شود.

وزارت خارجۀ امریکا گفته است که فراهم آوری این پول سازمان‌های بشری را کمک خواهد کرد تا تماس خانواده‌هایی را برقرار کند که در اثر جنگ، اعضای آن از هم جدا شده اند.

ایالات متحده یکی از بزرگترین کشورهای کمک کننده به اوکراین است که بر اساس بیانیۀ وزارت خارجۀ امریکا از هشت سال به اینسو که روسیه کریمیه را اشغال کرده است، واشنگتن نزدیک به ۴۰۵ میلیون دالر مساعدت را به اوکراین فراهم کرده است.

بیانیه از مهمان‌نوازی همسایگان اوکراین به خاطر استقبال و پذیرش اوکراینی‌های فراری از جنگ تمجید کرده و گفته است که امریکا با این کشورها تعامل دپلوماتیک دارد تا تلاش‌های آنان در زمینۀ باز نگهداشتن مرزهای شان به روی کسانی که در صدد پناه جستن اند، حمایت شود.

کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان می‌گوید که پس حملۀ نظامی پنجشنبه گذشتۀ روسیه، تا اکنون حد اقل ۳۷۰ هزار شهروند اوکراین، کشور شان را ترک کرده اند.

XS
SM
MD
LG