لینک های دسترسی

Breaking News

توافق تاریخی امریکا و چین در مورد گازهای گلخانه یی


امریکا و چین بزرگترین تولید کنندگان گاز کاربن دای اکساید در جهان اند
امریکا و چین بزرگترین تولید کنندگان گاز کاربن دای اکساید در جهان اند

به دنبال دیدار و گفتگوی روسای جمهور ایالات متحده امریکا و چین در روز چهارشنبه، دو کشور از یک طرح جدید برای کاهش گازهای گلخانه یی خبر دادند.

این اقدام می تواند به تلاش ها برای مبارزه با تغییرات آب و هوا کمک کند. ایالات متحده و چین بزرگترین تولیدکنندگان کاربن دای اکساید در جهان استند.

باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده روز چهار شنبه در بیجینگ گفت که امریکا پذیرفته است که میزان تولید گازهای گلخانه یی را تا سال ۲۰۲۵ میلادی بین ۲۶ تا ۲۸ درصد کاهش دهد. این دو برابر سرعت تلاش های فعلی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه یی است.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین نیز گفت که پس از سال ۲۰۳۰ تولید کاربن دای اکساید در آن کشور افزایش نخواهد یافت.

واشنگتن و بیجینگ از ماه ها به اینسو برای رسیدن به یک توافق در مورد گازهای گلخانه یی و مبارزه با تغییرات اقلیم مذاکره داشتند که توافق روز چهار شنبه نتیجه آن مذاکرات است.

رهبران ایالات متحده امریکا و چین امیدوارند که این توافق باعث پیشرفت در مذاکرات سال آینده در مورد تغییرات اقلیم شود که قرار است در پاریس برگزار شود.

رئیس جمهور اوباما در یک کنفرانس خبری توافق با چین را یک نقطه عطف مهم در روابط دو کشور خواند. او گفت که این توافق نشان دهنده این است که اگر دو کشور با هم همکاری داشته باشند، چه کارهایی را می توانند انجام دهند.

XS
SM
MD
LG