لینک های دسترسی

Breaking News

شرکت امریکایی مرحلهٔ دوم آزمایش واکسین کووید۱۹ را آغاز می‌کند


شرکت نوواوکس می‌گوید که آماده است مرحلهٔ دوم آزمایش انسانی واکسین کووید۱۹ را در افریقای جنوبی آغاز کند؛ جاییکه که محراق کروناویروس در افریقا است.

این شرکت با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در این دور آزمایشات کلینیکی ۲۶۶۵ جوان صحتمند واکسین خواهند شد.

در این مرحلهٔ آزمایشی، تاثیرات واکسین در افراد آلوده به HIV نیز با افراد صحتمند مقایسه خواهد شد؛ سیستم معافیتی بدن افراد آلوده با HIV در مقابل ویروس‌ها ضعیف‌تر عمل می‌کند.

یافته های آزمایشات ابتدایی این واکسین نشان داده است که بدن دواطلبانی که دو دوز این واکسین را دریافت کرده اند، در برابر کروناویروس انتی بادی تولید کرده است. این انتی بادی از داخل شدن ویروس به حجرات بدن جلوگیری می‌کند.

شرکت نوواوکس گفته است که در آیندهٔ نزدیک،‌ واکسین کووید۱۹ را بر داوطلبان در ایالات متحده و آسترالیا نیز آزمایش خواهد کرد.

افریقای جنوبی با بیش از ۵۸۳ هزار مورد ابتلا و بیش از ۱۱۶۰۰ مورد مرگ، در ردهٔ پنجم کشورهایی قرار دارد که بیشترین شمار مبتلایان کووید۱۹ را دارد.

نوواوکس گفته است که کمک ۱۵ میلیون دالری بنیاد بل و ملیندا گیتس، این دور آزمایشی واکسین را در افریقای جنوبی ممکن ساخت.

حکومت ایالات متحده، ماه گذشته قرار داد ۱.۶ میلیارد را به شرکت نوواوکس داد تا مصارف آزمایش و تولید یک واکسین در ایالات متحده از آن پرداخته شود.

یکی از اهداف این قرار داد، تولید ۱۰۰ میلیون دوز واکسین کووید۱۹ تا ماه جنوری سال آینده است.

ایالات متحده با بیش از پنج میلیون و ۴۴۴ هزار مورد ابتلا و بیش از ۱۷۰ هزار مورد مرگ در صدر فهرست کشورهایی قرار دارد که کروناویروس در آن شیوع کرده است.

XS
SM
MD
LG