لینک های دسترسی

Breaking News

فعالیت سفارت امریکا در کیف به زودی از سر گرفته می‌شود


یک دپلومات امریکایی گفته است که سفارت ایالات متحده در کیف، پایتخت اوکراین، به زودی فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

کرستینا کفین، شارژدافیر سفارت امریکا در اوکراین، در جریان یک کنفرانس خبری در کیف گفت که دپلوماتان امریکایی منتظر تصمیم کارشناسان امنیتی است.

او گفت: "زمانیکه آنان [کارشناسان امنیتی] گفتند که دوباره رفته می‌توانید، دوباره خواهیم رفت."

خانم کفین گفت که دپلوماتان ایالات متحده تا چند هفتۀ آینده به گونۀ روزمره به پایتخت اوکراین رفت و آمد خواهند کرد. او گفت: "هیجان داریم که دوباره برگردیم و به تلاش‌های مان ادامه خواهیم داد و هر آنچه را ممکن است در اینجا انجام خواهیم داد تا اوکراین برندۀ این جنگ شود."

با آنکه خانم کفین تاریخ مشخصی را برای بازگشایی سفارت امریکا در کیف ارایه نکرد، برخی رسانه‌های امریکایی گزارش داده اند که این کار تا پایان ماه می سال روان میلادی صورت خواهد گرفت.

این دپلومات امریکایی گفت: "پیام من به روسیه این خواهد بود که شما بازنده شدید. اوکراین هنوز هم به پا ایستاده است."

سفارت ایالات متحده در کیف حدود دو هفته پیش از تهاجم نظامی روسیه بر اوکراین مسدود شده بود. نظامیان روسی به تاریخ ۲۴ فبروری بر اوکراین حمله کردند.

پیش از نشر خبر از سرگیری فعالیت سفارت امریکا در اوکراین، چندین مقام امریکایی به شمول وزیر دفاع، وزیر خارجه و رییس مجلس نمایندگان ایالات متحده به اوکراین سفر کرده بودند.

در همین حال،‌سفارت کوریای جنوبی در کیف امروز دوشنبه فعالیت خود را از سر گرفت و قرار است سفارت سویدن در اوکراین روز چهارشنبه فعالیت خود را از سر بگیرد.

پیش از این، هنگری و بریتانیا از بازگشایی و آغاز فعالیت سفارت‌خانه‌های شان در کیف خبر داده بودند.

XS
SM
MD
LG