لینک های دسترسی

Breaking News

زلمی خلیلزاد با طالبان ملاقات کرد


زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده برای روند صلح افغانستان روز جمعه (۲۱ میزان) با نمایندگان گروه طالبان ملاقات کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع آگاه از این ملاقات گزارش داده است که خلیلزاد و نمایندگان گروه طالبان در دوحه، پایتخت قطر با هم دیدار کردند.

در چهار ماه گذشته، این دومین بار است که مقام های امریکایی به گونه مستقیم و رو در رو با نمایندگان گروه طالبان ملاقات می کنند.

در گزارش وال استریت ژورنال آمده که تا کنون معلوم نیست زلمی خلیلزاد و نمایندگان طالبان روی چه موضوع بحث کردند.

زلمی خلیلزاد سفیر پیشین ایالات متحده در افغانستان، عراق و ملل متحد در اوایل ماه گذشته میلادی توسط وزیر خارجه ایالات متحده به حیث نماینده ویژه این کشور برای روند صلح افغانستان تعین شد.

آقای خلیلزاد به منظور جستجوی راه های برقراری صلح در افغانستان، در چهارم اکتوبر یک سفر ۱۰ روزه را به افغانستان، پاکستان، امارات متحده عربی، قطر و عربستان سعودی آغاز کرد.

وزارت خارجه ایالات متحده تا کنون ملاقات زلمی خلیلزاد با نمایندگان گروه طالبان را تایید نکرده است.

اما یک سخنگوی این وزارت گفت که آقای خلیلزاد "به خاطر جستجوی راه های پایان دادن منازعه افغانستان از طریق مذاکره" دیدار های متعددی با طرف های ذیدخل داشته است.

در ماه جولای امسال نیز الیس ویلز، معاون دستیار وزیر خارجه ایالات متحده با نمایندگان گروه طالبان در دوحه، پایتخت قطر ملاقات کرده بود.

یک مقام طالبان که در ملاقات با خانم ویلز حضور داشت، این ملاقات را "بسیار مثبت" توصیف کرده بود.

خبر ملاقات زلمی خلیلزاد با نمایندگان گروه طالبان در حالی نشر می شود که آقای خلیلزاد روز دوشنبه در کابل در صحبت با خبرنگاران، از حکومت افغانستان و گروه طالبان خواست که نمایندگان شان را برای آغاز مذاکرات صلح معرفی کنند.

XS
SM
MD
LG