لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا ۱۵ هزار ویزۀ کاری صادر می‌کند


کانگرس ایالات متحده صدور ۷۰ هزار ویزۀ امریکا را برای کارگران ماهر منظور کرده است

وزارت امنیت داخلی ایالات متحدۀ امریکا گفته است که برای کمک به مشاغل در امریکا، ۱۵ هزار ویزۀ موقت کاری صادر می‌شود.

جان کلی، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده،گفت که این ویزه‌ها موقت و برای کارگران فصلی است تا به شرکت‌های امریکایی کمک کند که به خاطر کمبود نیروی کار آسیب نبینند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که این اقدام وزارت امنیت داخلی امریکا پس از مشورت و رایزنی با وزارت کار این کشور صورت گرفته است.

به نظر می رسد که ویزه‌های جدید بیشتر برای مشاغل فصلی مانند تفریحگاه‌ها و استراحتگاه‌ها، شرکت‌های محوطه سازی، جمع آوری مواد غذایی و تولید غذاهای دریایی باشد.

کانگرس ایالات متحدۀ امریکا پیش از این اجازۀ صدور ویزۀ موقت را برای ۶۶ هزار کارگر داده بود، سپس این رقم تا ۷۰ هزار افزایش یافت.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، با شعار "نخست امریکا" خواستار اولویت دادن شرکت ها به کارگران امریکایی است اما به خاطر کمبود کارگر، گروهی از شرکت‌های امریکایی از ویزای H-2B برای کارگران موقت استفاده می کنند.

اعلام صدور ۱۵ هزار ویزای جدید، همزمان با سختگیری های حکومت ایالات متحده برای ورود شهروندان برخی کشورها از جمله شهروندان ایران، سومالیا، سوریه، سودان، لیبیا و یمن است.

پیش از این اقدام حکومت ایالات متحده، رئیس جمهور ترمپ فرمان "امریکایی بخرید و امریکایی استخدام کنید" را در جریان دیدار از یک کارخانۀ تولیدی در ایالت ویسکانسن امضا کرد.

آقای ترمپ گفت که ویزه های H-2Bاکنون مثل ویزای لاتری ایالات متحده صادر می شود که به گفتۀ وی کار درستی نیست. او گفت "باید این ویزه به ماهرترین متقاضیان داده شود و این افراد هم هرگز نباید جانشین امریکایی‌ها شوند".

فرمان اجرایی جدید رئیس جمهور ترمپ از مراکز و نهادهای مربوطه می‌خواهد که ضوابط جدیدی را به منظور پیشگیری از تقلب در امور مهاجرتی و سوء استفاده از برنامه صدور ویزۀ کار برای نیروی ماهر کار پیشنهاد دهند.

XS
SM
MD
LG