لینک های دسترسی

Breaking News

مجلس نمایندگان ایالات متحده لایحه‌ای ازدواج همجنسگرایان را تصویب کرد


کاری سیرسی، چپ، و کیم مک کیند راست، دو زوج همجنسگرا، همراه با پسرشان، جایا (تصویر از آرشیف صدیا امریکا)
کاری سیرسی، چپ، و کیم مک کیند راست، دو زوج همجنسگرا، همراه با پسرشان، جایا (تصویر از آرشیف صدیا امریکا)

مجلس نمایندگان ایالات متحده روز سه شنبه ۱۹ جولای (۲۸ سرطان) با اتفاق آرا لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن ازدواج همجنسگرایان و "بین نژادی" یا ازدواج میان نژاد‌های مختلف و یا قومی محافظت شود.

اعضای حزب دموکرات در مجلس نمایندگان امریکا با جدیت به نفع تساوی ازدواج همجنسگرایان و بین نژادی در قوانین فدرال بحث و استدلال کردند.

اما اعضای حزب جمهوریخواه به طور آشکار ازدواج همجنسگرایان را رد کردند و گفتند که تصویب این لایحه در زمانی که ایالات متحده با مشکلات متعددی مواجه است، غیر ضروری است.

حال که این لایحه از سوی مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات تصویب شد،‌ بر اساس قانون، مجلس سنای ایالات متحده نیز آن را تصویب کند. اما انتظار می رود که این لایحه در سنای امریکا با مخالفت اعضای حزب جمهوریخواه مواجه شود. بنا بر این، باوجودیکه این لایحه از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد، سرنوشت آن در مجلس سنا تا حال نا معلوم است.

ادارهٔ جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، با نشر اعلامیه‌ای از لایحهٔ ازدواج همجنسگرایان و بین نژادی حمایت کرده است.

نظرسنجی‌ها نشان می دهد که اکثریت امریکایی‌ها بدون در نظرداشت جنسیت، نژاد و قوم یک فرد، طرفدار حق ازدواج با هر کسی اند که یک فرد خواهان آن است.

نظرسنجی که توسط نهاد پژوهشی گلوپ (Gallup) صورت گرفت و نتایج آن که در ماه جون سال روان میلادی نشر شد، نشان می دهد که ۷۰ در صد بزرگ سالان در امریکا به طور گسترده از ازدواج همجنسگرایان حمایت می کنند. آنان فکر می کنند که چنین پیوند توسط قانون باید با اعتبار شناخته شود.

بر اساس نظرسنجی گلوپ، ۸۳ در صد دموکرات‌ها و ۵۵ در صد جمهوریخواهان از ازدواج همجنسگرایان حمایت می کنند.

بر اساس یافته‌های گلوپ، حمایت از ازدواج بین نژادی در مقایسه با شش دههٔ گذشته در بالاترین سطح قرار گرفته و ۹۴ در صد مردم از این نوع پیوند حمایت می کنند.

نهاد تحقیقاتی گلوپ که مقر اصلی آن در شهر واشنگتن‌دی‌سی است،‌ در سال ۱۹۳۵ میلادی توسط جورج گلوپ بنیان‌گذاری شد. این نهاد بیشتر به خاطر نظرسنجی های افکار عامه و سروی‌هایی که از دههٔ ۱۹۸۰ میلادی به این‌سو در سراسر جهان راه‌اندازی کرده است، شناخته می‌شود.

XS
SM
MD
LG