لینک های دسترسی

Breaking News

ایران به عراق: به امریکا تکیه نکنید


صدر اعظم عراق در حالی به تهران رفته که امریکا بر ریاض و بغداد فشار وارد میکند تا در برابر پرخاشگری ایران، جبهۀ متحدی را شکل دهند

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران به حیدر العبادی، صدراعظم عراق امروز در تهران گفت که بغداد در مبارزه با گروۀ دولت اسلامی یا داعش، نباید به واشنگتن متکی باشد.

رهبر ایران به صدراعظم عراق همچنان گفته است که "باور به امریکا، به شما در آینده ضرر میرساند" و اضافه کرده که "اتحاد و همبستگی، مهم ترین فکتور در دست آوردهای عراق در برابر تروریست ها و حامیان آنان بوده است."

عراق یگانه کشوریست که همزمان متحد ایران و ایالات متحده می باشد. هردو کشور در مبارزه با تندروان گروۀ داعش، نیروهای طرفدار حکومت عراق را تجهیز کرده و آموزش داده اند.

رهبر ایران در حالی عراق را به فاصله گیری از امریکا تشویق می کند که مک ماستر، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ایالات متحده از "نفوذ خطرناک" ایران در شرق میانه هشدار داده است.

این مقام قصر سفید گفته است که ایران در نهادهای عراق رخنه کرده و نیز ملیشه های را ایجاد کرده است که خارج از کنترول حکومت بغداد بوده و اختلافات فرقه ای را در مناطق کردنشین عراق تحریک می کند.

مک ماستر: ایران اختلافات فرقه ای را در عراق دامن میزند و نفوذ تهران در شرق میانه خطرناک است
مک ماستر: ایران اختلافات فرقه ای را در عراق دامن میزند و نفوذ تهران در شرق میانه خطرناک است

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ترمپ همچنان اضافه کرده که "آنان در انقسام سیاسی حکومت منطقوی کردها، حزب سلیمانیه و انجمن میهن دوستان کردستان نقش داشته تا از آن بخاطر منافع خود استفاده کنند، و این کار قابل نگرانیست."

مک ماستر ایران را به دست داشتن در بحرانات شرق میانه به شمول عراق، سوریه و یمن متهم کرد و گفت قبل از آن که ایران نایبان خود به مانند گروۀ تروریستی حزب الله در لبنان را تقویت بخشد، باید جلو نقش بی ثبات کنندۀ آن کشور گرفته شود.

آقای مک ماستر در حالی از افزایش نفوذ ایران در شرق میانه هشدار می دهد که قبل از این رکس تلرسن، وزیر خارجۀ ایالات متحده در سفر اخیرش به شرق میانه، کشورهای خلیج را بخاطر مبارزهدر برابر نفوذ ایران، به داشتن روابط نزدک تشویق کرد.

ایران به عراق: به امریکا تکیه نکنید
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

XS
SM
MD
LG