لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا یک کشتی حامل مواد بالقوهٔ منفجره را توقیف کرد که از ایران راهی یمن بود 


تیم ملی کرکت افغانستان در سلسلهٔ رقابت‌های ۵۰ اووره، تیم ملی کرکت هالند را با تفاوت ۴۸ دوش شکست داد و به این گونه برندهٔ این دور رقابت‌ شد.

نیروهای امریکایی گفته اند که این کشتی را در آب‌های بین المللی خلیج عمان توقف داده و تلاشی کردند. در گذشته این مسیر برای قاچاق سلاح به یمن استفاده شده است.

پیش از این، نیروهای بحری ایالات متحده به تاریخ ۲۲ دسمبر (اول جدی) اعلام کردند که محموله اسلحۀ غیرقانونی،‌ به شمول حدود ۱۴۰۰ کلاشنیکوف و ۲۲۶ هزار مرمی این سلاح را از یک کشتی ماهیگیری بدون بیرق در شمال دریای عرب ضبط کردند.

مقام‌های قوای بحری امریکا منشای این محموله تسلیحات غیر قانونی را ایران معرفی کرده اند و گفته اند که قرار بود این اسلحه و مهمات به شورشیان حوثی‌ در یمن تحویل داده شود.

پس از آن،‌ملل متحد گزارش داد که تسلیحات ضبط شده از بندر جاسک ایران به مقصد یمن فرستاده شده بود.

وال‌ستریت ژورنال به نقل از یک گزارش محرم هیات متخصصین امور یمن در شورای امنیت ملل متحد نوشته است که برای قاچاق تسلیحات روسی، ایرانی و چینی از قایق‌ها و ترانسپورت زمینی استفاده شده است.

این در حالی است که تنش‌ها پس از آن در منطقه افزایش یافت که حملات شورشیان حوثی با طیاره‌های بی سرنشین سبب مرگ سه نفر در امارات متحدهٔ عرب شد و ایتلاف به رهبری عربستان سعودی در واکنش‌ به آن حمله مواضع حوثی‌ها را در یمن هدف قرار داد.

این ایتلاف پذیرفته است که در جریان حملات هوایی بر صنعا و حدیده ۱۷ نفر، به شمول کودکان کشته شده اند، اما حملهٔ هوایی بر یک زندان در صعده را رد کرد که در آن حد اقل ۷۰ نفر کشته شده و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG