لینک های دسترسی

Breaking News

قصر سفید اسراییل را به حفاظت از غیرنظامیان در غزه ترغیب کرد


آوار به جا مانده از حملات اسراییل بر یک محله در نوار غزه
آوار به جا مانده از حملات اسراییل بر یک محله در نوار غزه

معاون مشاور امنیت ملی قصر سفید روز یکشنبه ۱۹ نومبر (۲۸ عقرب) گفت تا زمانیکه مقام‌های نظامی اسراییل مصوونیت غیرنظامیان فلسطینی را مد نظر نگرفته اند، اسراییل نباید عملیات نظامی را علیه حماس در جنوب غزه راه اندازی کند.

جان فاینر افزود که اگر اسراییل عملیات نظامی را در غزه به شمول جنوب این باریکه آغاز می‌کند "حق انجام این کار را دارد"، اما به گفتهٔ‌ فاینر "عملیات آنان باید تا زمانی آغاز نشود که غیرنظامیان، در برنامه‌ریزی نظامی آنان [نظامیان اسراییلی] مد نظر گرفته شوند."

معاون مشاور امنیت ملی قصر سفید به شبکهٔ خبری سی‌بی‌اس گفت که ایالات متحده این پیام را مستقیماً به مقام‌های اسراییلی رسانده و در آینده نیز خواهد رساند.

پس از حملهٔ هفتم اکتوبر گروه حماس بر اسراییل که منجر به کشته شدن ۱۲۰۰ نفر شد و نیز ۲۴۰ نفر دیگر از سوی جنگجویان حماس گروگان گرفته شدند، اسراییل حملات هوایی و زمینی را بر غزه آغاز کرد که به گفتهٔ مقام‌های فلسطینی منجر به کشته شدن بیش از ۱۲۳۰۰ نفر، عمدتاً زنان و کودکان، شده است.

اسراییل تعهد کرده است که تا زمان "نابودی کامل" گروه حماس به حملات بر ضد این گروه در غزه ادامه خواهد داد.

حملات زمینی نظامیان اسراییلی بیشتر بر شمال غزه تمرکز داشت که سبب تخریبات گسترده شده و دو سوم جمعیت این ساحه را به جنوب غزه آواره کرده است.

فاینر گفت که اسراییل باید از عملیات نظامی در شمال غزه درس گرفته و با محدود کردن ساحهٔ عملیاتی و تشخیص ساحاتی که غیرنظامیان در آن پناه می‌برند، حفاظت بیشتری را برای غیرنظامیان فلسطینی فراهم کند.

نظامیان اسراییلی روز شنبه به باشندگان برخی ساحات جنوب غزه هشدار دادند که محلات شان ترک کنند، زیرا عملیات نظامی در این ساحات آغاز می‌شود.

گروه

XS
SM
MD
LG