لینک های دسترسی

Breaking News

سه شنبۀ سرنوشت ساز دیگر در انتخابات امریکا


بر اساس نظرسنجی های اخیر، دونالد ترمپ و هیلری کلنتن هریک در صدر فهرست کاندیدان احزاب مربوطۀ شان قرار دارند

رای دهندگان امریکایی امروز در انتخابات مقدماتی که در ایالت های فلوریدا، ایلینوی، میزوری، کارولینای شمالی و اوهایو برگزار می شود به کاندید مورد نظر خود رای می دهند.

در میان این پنج ایالت، فلوریدا یکی از ایالت های مهم برای کاندیدان جمهوریخواه محسوب می شود و هر کاندید این حزب با کسب اکثریت آرا می تواند تمامی ٩٩ نمایندۀ انتخاباتی این ایالت را برنده شود.

بر اساس نظرسنجی های تازه، دونالد ترمپ حد اقل ١٧ در صد بر رقیب اش مارکو روبیو در ایالت فلوریدا پیشی دارد.

دومین ایالت که برای جمهوریخواهان با اهمیت دانسته می شود، اوهایو می باشد که دارای ٦٦ نمایندۀ انتخاباتی بوده و دونالد ترمپ با جان کیسِک در رقابت تنگاتنگ با یکدیگر در آن قرار دارند.

کاندیدان جمهوریخواه به شمول پنج ایالت شامل در انتخابات مقدماتی امروز، در جزایر ماریانای شمالی که نُه نمایندۀ حزبی دارد، نیز رقابت می کنند.

در ایالت های فلوریدا و اوهایو هر کاندید جمهوریخواه با کسب اکثریت آرا می توانند تمامی ١٦٥ نمایندۀ انتخاباتی این حزب را برنده شود
در ایالت های فلوریدا و اوهایو هر کاندید جمهوریخواه با کسب اکثریت آرا می توانند تمامی ١٦٥ نمایندۀ انتخاباتی این حزب را برنده شود

بر اساس نظر سنجی ها، دونالد ترمپ در ایالت های کارولینای شمالی، میزوری و ایلینوی نیز با کمی پیشی، در صدر و رقیب دیگراش تد کروز در ردۀ دوم قرار دارد.

از جانب دیگر در میان کاندیدان دموکرات هیلری کلنتن در سلسلۀ مبارزات انتخاباتی اش، دیروز به رای دهندگان در ایالت های ایلینوی و کارولینای شمالی وعده سپرد که برای تأمین حقوق طبقۀ کارگر و بهتر ساختن ایندۀ این کشور مبارزه خواهد کرد.

خانم کلنتن در جمع هوادارانش صحبت می کرد گفت " من یک مبارزۀ را به راه خواهم انداخت که بتواند منافع امریکا را در اولویت قرار دهد و این را واضح سازد که یکجا با هم می توانیم به سوی یک آیندۀ که ما آنرا تصور می کنیم، به پیش برویم."

شمار نمایندگان انتخاباتی (به غیر از نمایندگان انتصابی جلسۀ انتخاباتی) دموکرات در پنج ایالت
شمار نمایندگان انتخاباتی (به غیر از نمایندگان انتصابی جلسۀ انتخاباتی) دموکرات در پنج ایالت

هیلری کلنتن با کسب شماری زیادی از نمایندگان انتخاباتی دموکرات، توانسته است که تا حال از رقیب اش برنی سندرز پیشی داشته باشد.

نظر سنجی های اخیر نشان داده است که هیلری کلنتن در ایالت های فلوریدا و کارولینای شمالی بر برنی سندرز سبقت چشمگیری دارد اما در ایالت های ایلینوی، اوهایو و میزوری ممکن در رقابت نزدیک با او قرار داشته باشد.

XS
SM
MD
LG