لینک های دسترسی

Breaking News

کووید۱۹ در امریکا؛ بیش از ۱۵۲ میلیون نفر واکسین شده اند 


قصر سفید می‌گوید با وجود آنکه در مقایسه با ماه گذشته تطبیق روزمرهٔ واکسین کووید۱۹ حدود ۴۰ در صد کاهش یافته است، ایالات متحده ذخیر کافی واکسین برای تمام شهروندانش را دارد.

جفری زینتس، هماهنگ‌کنندهٔ پاسخ کروناویروس قصر سفید گفت که ۵۸ در صد افرادی که ۱۸ سال و بیشتر از آن عمر دارند حد اقل یک دوز واکسین کووید۱۹ را دریافت کرده اند.

بر اساس معلومات مرکز وقایه و کنترول امراض ایالات متحده تا اکنون بیش از ۱۵۲ میلیون نفر در امریکا حد اقل یک دوز واکسین کووید۱۹ دریافت کرده اند؛ رقمی که جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده امیدوار است تا چهارم جولای، روز استقلال امریکا، به ۷۰ در صد برسد.

زینتس افزود که امریکا در مسیری در حرکت است که با گذشت هر روز مصوونتر شده و به زندگی عادی نزدیکتر می‌شود. با آنهم او پذیرفت کرد که همگان از قیود وضع شده خسته شده اند. او از امریکایی‌ها خواست خود را واکسین کنند، ماسک بپوشند و محتاط باشند.

این مقام قصر سفید افزود که صرف نظر از اینکه تا چهارم جولای شمار واکسین شدگان به ۷۰ در صد برسد یا نه، روند تطبیق واکسین پس از آن نیز ادامه خواهد داشت.

تا حال بیش از ۱۱۴ میلیون امریکایی به گونه کامل واکسین شده اند که بیشتر شان واکسین فایزر یا مودرنا دریافت کرده اند.

با آنهم، نظرپرسی‌ها نشان داده است که ۲۰ در امریکایی‌ها که بیشتر شان حامیان دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین امریکا اند گفته اند که خود را واکسین نخواهند کرد.

ایالات متحده با بیش از ۳۲ میلیون مورد ابتلا به کووید۱۹ و بیش از ۵۸۱ هزار مورد مرگ ناشی از این بیماری در صدر فهرست کشورهایی قرار دارد که کروناویروس در آن شیوع کرده است.

کروناویروس برای نخستین‌بار در دسمبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و به همه‌گیری جهانی مبدل شد.

آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده نشان می‌دهد که تا دوشنبه ۱۰ می (۲۰ ثور) در سراسر جهان بیش از ۱۵۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به کووید۱۹ مبتلا شده که از این میان بیش از سه میلیون و ۲۹۴هزار نفر جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG