لینک های دسترسی

Breaking News

بلینکن: اقدامات روسیه علیه امریکا عواقب خواهد داشت 


وزیر خارجهٔ ایالات متحده می‌گوید که فعالیت‌های متخاصم مظنون روسیه علیه ایالات متحده "بها و عواقب" خواهد داشت.

انتونی بلینکن در مصاحبهٔ اخیراش با شبکه‌ٔ تلویزیونی سی ان ان گفت: "ما برای دفاع از منافع خویش گام‌های لازمی برخواهیم داشت."

او در جریان این مصاحبه گفته است که متحدین غربی در خصوص اقدامات مسکو تعهدات مشترک داشته و کرملین را حسابده قرار می‌دهند.

آقای بلینکن همچنان افزود که مقامات در مشورت با سایر کشورهای عضو ناتو روی این موضوع کار می‌کنند که واشنگتن چه نوع تعزیرات یا اقدامات را علیه مسکو طرح می‌کند.

همزمان با آنکه جو بایدن، منحیث رییس جمهور کاراش را آغاز کرد، ایالات متحده و روسیه پیمان محدود کردن تسلیحات هسته‌ای را تمدید کردند، اما امریکا روسیه را به سایر اقدامات، به شمول تعیین پاداش برای مرگ نیروهای امریکایی در افغانستان، دستکاری در انتخابات ریاست جمهوری ماه نومبر و رخنه در سیستم‌های کمپوتری امریکا مقصر می‌داند.

اظهارات وزیر خارجهٔ ایالات متحده بازتاب دهندهٔ سخنان رییس جمهور بایدن است؛ فردی که در مقایسه با دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین امریکا، علیه روسیه موقف شدیدتری اتخاذ کرده است.

رییس جمهور بایدن دوهفته پیش در مصاحبهٔ با شبکهٔ ای بی سی گفت که او ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه یک "قاتل" می‌داند.

مقامات امریکایی همچنان گفته اند که مسکو تلاش کرد الکسی نوالنی، یکی از مخالفین عمدهٔ آقای پوتین را مسموم کند.

روسیه اما تمامی اتهامات را رد کرده است.

تا حال واضح نیست که رییس جمهور بایدن چه اقداماتی را علیه روسیه در نظر خواهد گرفت، اما او می‌تواند تمامی دارایی های امریکایی را راکد کند که به گونهٔ مستقیم یا غیر مستقیم با مداخلهٔ انتخابات یا حملات سایبری ربط داشته و امنیت ملی امریکا را تهدید کرده باشد.

برعلاوه، یک قانون سال ۱۹۹۱ به رییس جمهور امریکا اجازه می‌دهد تا بانک‌های این کشور را از دادن قرض به کشورهای منع کند که از تسلیحات کیمیایی استفاده کرده باشند؛ مانند قضیهٔ مظنون الکسی نوالنی.

XS
SM
MD
LG