لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات ناشی از طوفان زمستانی در امریکا به ۶۱ نفر رسید


تلفات ناشی از طوفان سهمگین زمستانی که در چند روز اخیر شمار زیاد ایالت‌های امریکا را زیر گرفته بود، روز پنجشنبه ۲۹ دسمبر (هشتم جدی) به ۶۱ نفر رسید.

تنها در ایالت نیویارک، این طوفان منجر به مرگ ۳۹ نفر شده است و بیشتر خسارات و تلفات آن در شهر بفالو در شمال این ایالت به وقوع پیوسته است.

نه نفر دیگر در اثر حادثات ترافیکی مرتبط با طوفان و برفباری در ایالت اوهایو جان باخته و کم از کم ۱۳ نفر دیگر در پنج ایالت دیگر در اثر رویدادهای مرتبط با این طوفان از بین رفته اند.

در دو روز گذشته درجهٔ حرارت در اکثر ایالت‌های طوفان‌زده رو به بلند رفتن نهاده است و این امر به گونهٔ‌ خاص در نیویارک مایهٔ نگرانی مقام‌ها از جاری شدن سیلاب شده است.

در اوج و شدت طوفان،‌ جریان برق به هزاران نفر در نیویارک قطع شده بود، اما به گفتهٔ مارک پولونکارز، رییس ناحیهٔ ایری در شهر بفالو، اکنون جریان برق دوباره به تمام خانه‌ها و تشبثات اعاده شده است.

با آنکه برفباری اخیر در بفالو کم پیشینه بوده است، پاسخگویی مقام‌های شهری و ایالتی به این رویداد طبیعی با انتقادات شدیدی مواجه بوده است.

این طوفان نه تنها در ایالت‌های طوفان زده سبب اختلال زندگی مردم شد، بلکه هوای سرد ناشی از آن در ایالت‌های گرمسیر مثل تکزاس و فلوریدا اختلال ایجاد کرد و هزاران پرواز به تاخیر افتاد یا لغو شد.

خطوط هوایی سوت‌وست گفته است که در هشت روز گذشته بیش از ۱۵ هزار پرواز این شرکت عمدتاً به دلیل سکتگی در سیستم تقسیم اوقات و زمان‌بندی پروازها لغو شد. مسوولان این شرکت ابراز امیدواری کرده اند که تا روز جمعه ۳۰ دسمبر تمام فعالیت‌های این شرکت به حالت عادی برخواهد گشت.

XS
SM
MD
LG