لینک های دسترسی

Breaking News

بدرفتاری خانواده‌ام موجب شد تا دوباره مواد مخدر استعمال کنم- معتاد


رحیم الله،یکی از معتادانی است که پنج روز پس از ترک کمپ درمان معتادان به دلیل آنچه نپذیرفته شدن از سوی اعضای خانواده‌اش می‌نامد، دوباره مواد مخدر استعمال کرده است.

او می‌گوید که با گذراندن دورهٔ درمان در یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد ولایت بلخ پس از ترک اعتیاد به خانه‌اش رفت، اما اعضای خانواده‌اش او را نپذیرفته و بدرفتاری آنان موجب شده تا دوباره مواد مخدر را استعمال کند.

رحیم‌الله که باشندهٔ ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب است، ازدواج کرده و دو فرزند دارد. این سومین بار است که او پس از سپری کردن دورۀ درمانی ترک اعتیاد، دوباره مواد مخدر را استعمال می‌کند.

ادارۀ مبارزه با مخدرات و جرایم سازمان ملل متحد گزارش داده است که افغانستان بزرگترین تولید کنندۀ مخدرات در جهان بوده و ۸۰ درصد تریاک جهان را تولید می‌کند.

هرچند در تازه‌ترین فرمان ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان، کشت کوکنار و هرگونۀ مواد نشه‌آور را در سراسر افغانستان به گونۀ "مطلق" ممنوع اعلام کرده است، مبارزه با کشت کوکنار نیاز به همکاری جامعهٔ جهانی برای فراهم کردن کشت بدیل برای دهقانان افغان دارد.

در ماه حوت سال گذشته، عبدالسلام حنفی، معاون رییس الوزرای حکومت طالبان،گفت که حدود پنج میلیون نفر در افغانستان به مواد مخدر معتاد استند که از جمله یک میلیون آن زنان و کودکان می‌باشند.

XS
SM
MD
LG