لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری در پنج ولایت؛ '۹۰ جنگجوی طالبان کشته شدند'


وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در نتیجۀ درگیری‌ها و عملیات نظامیان افغان در پنج ولایت ده‌ها جنگجوی طالبان کشته و زخمی شده ‌اند.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان روز چهارشنبه ۲۴ مارچ (چهار حمل) به صدای امریکا گفت که ۱۹ جنگجوی طالبان در نتیجۀ حملۀ قوای هوایی افغان در مربوطات ولسوالی‌های ارغنداب و پنجوایی قندهار از پا در آمدند و سه تن دیگر زخمی شدند.

همچنان آقای امان افزود که نظامیان افغان عملیات هوایی و زمینی را برضد جنگجویان طالبان در ولسوالی شیندند هرات، ولسوالی‌های میزان و شاجوی زابل، ولسوالی‌های خواجه سبزپوش و قیصار ولایت فاریاب و ولسوالی‌های چهاربولک، بلخ و دولت‌آباد ولایت بلخ راه اندازی کرده اند.

او افزود که در نتیجۀ این درگیری‌ها و عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، ۷۱ جنگجوی طالبان کشته و ۳۶ تن دیگر زخمی شدند. همچنان وزارت دفاع افغانستان از انهدام وسایط، اسلحه و مهمات طالبان نیز در جریان این عملیات خبر داد.

آقای امان گفت: "متاسفانه طالبان برخلاف تعهداتی که به مردم افغانستان، جامعه جهانی و تعهداتی که در توافقنامه صلح با امریکا داشته اند، سطح خشونت‌ها را بلند نگهداشته، فعالیت‌ها و عملیات‌های تروریستی آنان علیه مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان هنوز هم ادامه دارد."

معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان از دادن معلومات در مورد واردشدن تلفات بر نظامیان افغان در این درگیری‌ها خودداری کرد.

طالبان هنوز در این خصوص تبصره نکرده اند.

XS
SM
MD
LG