لینک های دسترسی

Breaking News

دفاع فعال نظامیان افغان در سال ۱۴۰۰ متفاوت خواهد بود – محب


حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان از آمادگی کامل نیروهای امنیتی و دفاعی افغان برای مقابله با گروه طالبان در این کشور خبر داد و گفت که "دفاع فعال" نظامیان افغان در سال پیشرو متفاوت خواهد بود.

آقای محب روز شنبه ۲۰ مارچ (۳۰ حوت) به خبرنگاران گفت که به دلیل ناآشنایی نظامیان افغان به "دفاع فعال" و تشدید حملات طالبان، نیروهای امنیتی افغان در سال جاری تلفات زیادی را متقبل شده اند.

آقای محب افزود: "ما امسال هم در دفاع فعال استیم، اما روش فعالیت امسال فرق می‌کند... ما در دفاع فعال هرجای که تهدید است به دنبال آن پیش از پیش می‌رویم."

آقای محب همچنان گفت که در بهار سال ۱۴۰۰ خورشیدی از سوی حکومت افغانستان "عملیات بهاری" اعلام نخواهد شد، اما در هر ولایت و ولسوالی که تهدید بود در برابر آن اقدام جدی می‌شود.

او تاکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان تمامی آمادگی شان را برای مقابله با گروه طالبان روی دست گرفته اند.

بر اساس معلومات آقای محب، حملات و اقدامات طالبان علیه نظامیان افغان در جریان سال ۱۳۹۹ خورشیدی، ۲۴ درصد افزایش را نسبت به سال گذشتۀ آن نشان می‌دهد.

در این حال، جنرال عبدالصبور قانع، معین ارشد امنیتی وزارت داخلۀ افغانستان می‌گوید که با وجود دفاع فعال، نیروهای امنیتی و دفاعی افغان بزرگترین حملات طالبان را با شکست مواجه کردند.

آقای قانع افزود که طالبان در جریان امسال در تلاش تصاحب اراضی بیشتر در این کشور بودند که آنان موفق به این کار نشدند و نظامیان این کشور در تمامی ولایات آنان را سرکوب کرده اند.

XS
SM
MD
LG