لینک های دسترسی

Breaking News

سالانه ۵۶ میلیون جنین در جهان سقط داده می‌شود


بیشترین سقط های نامصوون جنین در افریقا و امریکای لاتین صورت می‌گیرد

سازمان جهانی صحت گزارش داده است که سالانه کم و بیش ۵۶ میلیون جنین در جهان سقط داده می‌شود که حدود نصف آن به ویژه در کشورهای فقیر، تحت شرایط غیر مصوون و خطرناک صورت می‌گیرد.

در همین حال انستیتیوت تحقیقات علمی گوتماچر در واشنگتن دی سی گفته است که کاهش مساعدت‌های مالی ایالات متحده برای برنامه‌های پلان و رهنمای خانواده در جهان، شاید وضعیت را بدتر بسازد.

بر اساس پالیسی جدید دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا، سازمان‌های غیردولتی خارجی که از ایالات متحده برای تطبیق برنامه‌های رهنمای خانواده پول می‌گیرند، باید عهد کنند که سقط جنین را انجام نداده وحتا در مورد روش‌های سقط جنین نیز مشورت ندهند.

سازمان جهانی صحت گزارش داده است که از جمع ۲۵ میلیون سقط جنین که در شرایط غیرمصوون و خطرناک انجام داده می شود، حدود ۹۷ درصد آن در کشورهای افریقایی و امریکای لاتین صورت می‌گیرد.

داکتر بیلا گاناترا از بخش تحقیقات صحت باروری سازمان جهانی صحت گفت "نصف سقط‌های جنین در جهان نامصوون است. این نکته حیرت انگیز است زیرا از نظر علمی، سقط مصوون جنین یک امر ساده و نیازمند امکانات بسیار اندک است... وضع قوانین شدیداً سختگیرانه، با سقط نامصوون جنین پیوند دارد".

خانم گاناترا گفت که یوروگوای، نیپال و اتیوپیا در سال‌های اخیر زمینۀ سقط مصوون جنین را فراهم کرده است. قرار است آیرلند در می یا جون سال آینده همه پرسی کند تا قوانین سقط جنین در آن کشور سهل ساخته شود.

بر اساس آمار سازمان جهانی صحت، ۸۸ درصد سقط‌های جنین در کشورهای رو به انکشاف صورت می‌گیرد، جاییکه روش‌ها و امکانات جلوگیری از ولادت محدود است.

XS
SM
MD
LG