لینک های دسترسی

Breaking News

کمک بیش از ۵۲ میلیون دالری بانک جهانی با سکتور انرژی افغانستان


بانک جهانی از کمک ۵۲.۵ میلیون دالری به منظور حمایت از پروژه گاز طبیعی و تولید انرژی در شمال افغانستان خبر داده است.

بانک جهانی روز چهارشنبه ۲۷ نومبر (ششم قوس) با نشر اعلامیه‌ای، هدف از این کمک را، فراهم کردن دوام‌دار گاز طبیعی برای دستگاه‌های تولید برق در ولایت‌های شمال افغانستان عنوان کرد.

به گفته این بانک، قرار است این پول در احداث، بهره‌برداری و حفظ و مراقبت لوله گاز شبرغان - مزارشریف و تاسیس یک تصفیه خانه هزینه شود.

هنری کرالی، رییس دفتر بانک جهانی در افغانستان گفته است: "با سرمایه‌گذاری روی زیربناهای تولید گاز و ایجاد تهداب قوی و پایدار حقوقی و اداری برای سکتور گاز، توقع می‌رود این پروژه در آینده نزدیک در میزان تولید و افزایش دسترسی مردم به برق در افغانستان که در حال حاضر بسیار کم است، بهبود قابل ملاحظه بوجود آورده و هم‌چنان نقشی مطلوب را در کاهش فقر ایفا کند".

این بانک ابراز امیدواری کرده است که با افزایش تولید برق از منابع مختلف در افغانستان سبب ایجاد تسهیلات بیشتر برای استفاده کنندگان به ویژه صنعتکاران و سرمایه‌گذاران خواهد شد و نیز در بخش اشتغال‌زایی در این کشور نقش مهم خواهد داشت.

این در حالی است که ماه گذشته بانک جهانی نزدیک به ۹۹ میلیون دالر در بخش انرژی برق افغانستان کمک کرد و هدف از این کمک مالی را تلاش برای افزایش تولید برق از منابع داخلی و تشویق سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در بخش انرژی افغانستان خوانده بود.

XS
SM
MD
LG