لینک های دسترسی

Breaking News

آخرین تیم آسیایی نیز از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حذف شد


گول دوم تیم بلجیم که توسط فیلانی با یک ضربۀ سر وارد دروازه شد.
گول دوم تیم بلجیم که توسط فیلانی با یک ضربۀ سر وارد دروازه شد.

جام جهانی فوتبال روسیه روز دوشنبه شاهد یک رقابت هیجانی و پر گول میان تیم های بلجیم و جاپان بود.

تیم فوتبال بلجیم در یک رقابت تماشایی و پر هیجان و حمله یی ۳ – ۲ تیم فوتبال جاپان را شکست داد و راهی دور یک بر چهار رقابت های جام جهانی شد.

تیم جاپان تا دقیقۀ ۷۰ بازی، دو گول از تیم اروپایی بلجیم سبقت گرفته بود و طوری به نظر می رسید که احتمال صعود یک تیم قارۀ آسیا به دور یک بر چهار این رقابت ها مقدور شده است.

اما در ۲۰ دقیقۀ آخر بازی، بلجیمی ها گویا یکبار دیگر به خود آمده و سه بار دروازۀ جاپان را باز کردند. به ویژه گول فیلانی بازیکن تعویضی بلجیم که نتیجه را با یک ضربۀ زیبای سر ۲ – ۲ مساوی ساخت. نخستین گول تیم بلجیم نیز با "ضربۀ قوسی و بلند سر" از ساحۀ راست دروازه توسط جان ورتوگین در دقیقۀ ۶۹ بازی به ثمر رسید؛ گولی که بلجیمی ها را امید داد رقابت را می توانند برنده شوند.

گول سوم بلجیم پس از طراحی یک ضد حملۀ برق آسا از دروازه بان بلجیم شکل گرفت؛ توپی که توسط دست به مهاجم خط میانه داد و پس از آن توپ به سمت راست گول پاس داده شد و در نهایت توسط چادلی مهاجم بلجیمی وارد دروازۀ جاپان شد.

گول های جاپان نیز دیدنی بود به ویژه گول دوم که از پشت محوطۀ جزا با یک ضربۀ "تماشایی و غیر قابل مهار" توسط تاکاشی اینوی جاپانی وارد دروازۀ بلجیم شد.

بلجیمی ها پس از آغاز نیمۀ دوم انگیزۀ تهاجمی خود را به نحوی از دست داده بودند، اما تعویض به گفتۀ مبصرین فوتبال "طلایی" فیلانی، صفحۀ رقابت را برگشتاند.

دروازه بان جاپانی که ضربۀ غافلگیر کنندۀ بلجیمی را مهار کرد.
دروازه بان جاپانی که ضربۀ غافلگیر کنندۀ بلجیمی را مهار کرد.

مهار جرأتمندانه و به موقع دروازه بان های بلجیم و جاپان دیدنی و قابل یاددهانی است. دروازه بان جاپان در دقیقۀ ۸۶ بازی سه ضربۀ غافلگیر کنندۀ مهاجمان بلجیمی را در فاصلۀ زمانی سه دقیقه مهار کرد و نگذاشت یکبار دیگر دروازۀ تمیش باز شود.

مبصرین فوتبال در رسانه های بین المللی با ستایش از سرعت عمل و واکنش دروازه بان جاپان گفتند "بهترین دروازه بانی در سطح یک رقابت جام جهانی" از خود به نمایش گذاشت.

دروازه بان بلجیم که در لیگ برتر انگلستان برای چیلسی توپ می زند نیز از دو گول حتمی جاپانی ها در دقایق ۹۰ و ۹۳ بازی جلوگیری کرد؛ به ویژه ضربۀ هوندا، مهاجم جاپانی که از بیرون محوطۀ جزا در دقیقۀ ۹۳ بازی ضربه زده شده بود، با مهارت و پرش اکروباتیک توسط دروازه بان بلجیم مهار شد.

مربی پیشین تیم ملی هالند در یک رسانۀ دیداری ورزش، با انتقاد غیر مستقیم از مربی تیم بلجیم گفت که نحوۀ انتخاب یازده بازیکن نخست آن تیم دقیق و حرفه یی نبود و تعویض های دقایق اخیر بازی نشان داد که "تیم بلجیم در نیم کت ذخیرۀ خود بازیکنان بهتری در مقایسه با ۱۱ بازیکن نخست بازی دارد."

در رقابت نخست امروز تیم برازیل با نتیجۀ ۲-۰ تیم مکسیکو را شکست داد و راهی دور نیمه نهایی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه شد و قرار است در دور یک بر چهار به مصاف بلجیم برود.

یکتن از بازیکنان پیشین تیم ملی فوتبال انگلستان به فاکس نیوز گفت که تیم بلجیم با ساختار جدی تر و منظم تر در دور یک بر چهار در برابر برازیل قرار گیرد چرا که به گفتۀ وی "رقابت با برازیل سهل نخواهد بود."

در آخرین رقابت دور یک بر هشت جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه، روز سه شنبه سوم جولای تیم های انگلستان – کلمبیا و سویدن – سویس به مصاف هم می روند.

XS
SM
MD
LG