لینک های دسترسی

Breaking News

حملهٔ طیاره‌های بی سرنشین بر میدان هوایی جده 


عکس آرشیف
عکس آرشیف

شورشیان حوثی که از حمایت ایران برخوردار اند، امروز ۱۵ فبروری (۲۷ دلو) گفتند که میدان‌های هوایی جده و ابها در عربستان سعودی را با طیاره‌های بی‌سرنشین هدف قرار دادند.

یحیا ساریا، سخنگوی نظامی حوثی‌ها در صفحهٔ تویترش نوشته است که این حملات روند خدمات این میدان‌های هوایی را برای دو ساعت مختل کرد.

مقامات در عربستان پرواز طیاره‌های بی‌سرنشین بر فراز این میدان‌های هوایی را تایید کردند، اما گفتند که آنرا از بین برده اند. آنان اخلال روند کاری میدان‌های هوایی را تایید نکرده اند.

ایتلاف به رهبری عربستان سعودی گفت که طیاره‌های بم‌گذاری شدهٔ حوثی‌ها که به سوی عربستان پرواز کرده بودند از بین برده شده اند.

شورشیان حوثی‌ گفته اند که درجریان نه روز گذشته، تقریباً همه روزه علیه میدان‌های هوایی یا پایگاه‌ها در عربستان سعودی حملات انجام داده اند.

ریاض به روز چهارشنبه گفت که یکی از این حملات سبب آتش‌سوزی در یک طیارهٔ ملکی در میدان هوایی ابها شد.

یمن از شش سال به اینسو درگیر جنگ خونین و ویرانگری است که به گفتۀ مقام‌های ملل متحد بزرگترین فاجعهٔ بشری عصر حاضر را به بار آورده است.

شورشیان حوثی که از حمایت ایران برخوردار اند در سال ۲۰۱۴ صنعا، پایتخت یمن را تصرف کردند.

چند ماه پس از آن، ایتلاف به رهبری عربستان سعودی عملیات نظامی را علیه این گروه راه اندازی کرد تا حکومت به حمایت ملل متحد را دوباره در آن کشور به قدرت برساند، اما با وجود حملات هوایی و محاصرهٔ زمینی، جنگ در این کشور به بن‌بست رسیده است.

XS
SM
MD
LG