لینک های دسترسی

Breaking News

دختران نوجوان به گونۀ بی‌پیشینه قربانی سکس در فضای آنلاین اند – گزارش


بر اساس یافته‌های یک پژوهش جدید، دختران نوجوان بیش از هر زمان دیگر قربانی صیادان سکس در فضای آنلاین اند.

بنیاد نظارت بر انترنت مستقر در بریتانیا با نشر گزارش سالانۀ خود گفته است که بهره‌جویی از کودکان به ویژه دختران کم سن و نوجوان برای سکس در انترنت به گونۀ تکاندهنده افزایش یافته است.

بر بنیاد گزارش این نهاد در سال ۲۰۲۰ کم و بیش ۶۸ هزار تصویر یا ویدیوی سکس افراد زیر سن در انترنت در سرتاسر جهان پخش شده است که خود قربانیان زیر فشار و اکراه صیادان سکس آنلاین، تصاویر برهنۀ شان را ثبت و نشر کرده اند.

یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد که دختران بین سنین ۱۱ تا ۱۳ سال در سال گذشته ۸۰ درصد قربانیان را تشکیل می‌دادند.

این نهاد بیش از ۱۵۳ هزار لینک انترنتی را تایید کرده است که حاوی تصاویر برهنۀ کودکان بوده است و بر بنیاد گزارش ۴۴ درصد این تصاویر توسط خود قربانیان ثبت شده است.

در جریان همه‌گیری کروناویروس و محدودیت‌هایی که بر گشت و گذار وضع شده بود، شمار زیاد افراد، به ویژه کودکان وقت شان را در انترنت سپری می‌کردند.

سوزی هارگریفس، رییس بنیاد نظارت بر انترنت با نشر بیانیه‌ای گفته است که این نهاد قصد ندارد مردم را بترساند، اما مصمم است برای جلوگیری از نشر تصاویر برهنۀ کودکان که توسط خود شان گرفته شده و سپس در فضای آنلاین از آن سواستفاده می‌شود، تلاش کند.

در این بیانیه آمده است: "می‌خواهیم دختران نوجوان درک کنند که اقداماتی چون گرفتن تصاویر برهنۀ شان توسط خود شان و زیر فشار و اکراه صیادان آنلاین، سو استفاده از آنان است. می‌خواهیم آنان به قدرت تمام حس کنند و کنترول خود را در دست داشته باشند و بدانند که با چنین درخواست‌های نامناسب چگونه تعامل کرده و آن را به منابع معتبر گزارش دهند."

وزارت عدلیۀ ایالات متحده نیز در اکتوبر سال گذشته از افزایش دسترسی صیادان جنسی به کودکان در فضای آنلاین هشدار داده بود.

مرکز ملی کودکان گم‌شده و استثمارشده که در تهیۀ گزارش سال گذشتۀ وزارت عدلیۀ امریکا همکار بود، گفته است که اغوای کودکان در انترنت در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال پیش از آن ۹۷.۵ درصد افزایش یافته است.

بنیاد نظارت بر انترنت و مرکز ملی کودکان گم‌شده و استثمارشده کاربران انترنت را ترغیب کرده است که موارد سواستفادۀ جنسی از کودکان در فضای آنلاین را گزارش داده و کودکان را از شر صیادان جنسی انترنتی مصوون نگه‌دارند.

XS
SM
MD
LG