لینک های دسترسی

Breaking News

قطر قهرمان جام ملت‌های آسیا شد


مبصرین می گویند که تیم قطر با نخستین قهرمانی جام آسیا همه را شگفت زده ساخت

تیم فوتبال قطر در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۳-۱ جاپان را شکست داد و برای نخستین بار قهرمان این جام شد و صفحۀ جدیدی را در تاریخ فوتبال آسیا رقم زد.

این نخستین صعود قطر به دور حذفی جام ملت‌های آسیا بود که توانست تا رقابت نهایی پیش برود و در آخرین دیدار این بازی با به ثمر رساندن سه گول، قهرمان چهار مرتبه‌یی ملت‌های آسیا را شکست بدهد.

گول‌های تیم قطر در دقایق ۱۲، ۲۷ و ۸۳ بازی توسط علی، عبدالعزیز حاتم و اکرم عفیف وارد دروازۀ جاپان شد.

نیمۀ نخست بازی با نتیجۀ ۲-۰ پایان یافت؛ اما جاپانی هم در نیمۀ دوم از پا ننشسته و در دقیقۀ ۶۹ بازی نخستین گول را وارد دروازۀ قطر کرد.

نتیجۀ رقابت زمانی مشخص شد که قطری‌ها در دقیقۀ ۸۳ به یک پنالتی دست یافتند و دروازۀ جاپان برای سومین بار باز شد.

گول نخست تیم قطر پس از یک ضربۀ اکروباتیک علی مهاجم قطری وارد دروازۀ جاپان شد؛ اما، گول دوم قطری ها نتیجۀ یک ضربۀ زیبا از بیرون محوطۀ جزا تیم جاپان وارد دروازه شد.

آنچنانیکه پیشبینی شده بود مهاجمین قطر، خط دفاعی جاپان را دست و پاچه ساختند و با ضربات سهمگین شان از فاصلۀ دور، توانمندی دروازه بان جاپان را به خوبی به چالش کشیدند.

در جهت مقابل، جاپانی ها نیز با پاس های کوتاه در محوطۀ جزای تیم قطر، چندین بار تا دهنۀ دروازۀ جاپان خود را رساندند اما نه تنها مدافعین قطری فرصت ضربه زدن توپ را به آبی پوشان آسیا ندادند بلکه دروازه بان قطر نیز با جا خالی کردن های به موقع، نگذاشت دروازۀ تیمش باز شود.

قطر در دور نیمه نهایی تیم کوریای جنوبی را از راه برداشته بود و جاپان هم پس از شکست پر گول ۴-۰ ایران راهی دور نهایی این جام شده بود.

جاپان تا کنون چهار بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شده بود؛ در حالی که قطر پیش از این هیچ‌گاهی نتوانسته بود حتی به دور حذفی این جام راه یابد.

تیم قطر در جام ملت های آسیا، کارکردگی از خود به نمایش گذاشت که هیچکسی تصور نمی کرد تا اینجای جام صعود کنند؛ اما آنچه از کارکردگی این تیم قطر به چشم خورد اینبود که قطری ها با آمادگی تمام برای جام جهانی ۲۰۲۲ که قرار است در کشور شان برگزار شود، آمادگی گرفته اند.

XS
SM
MD
LG