لینک های دسترسی

Breaking News

عمران خان: اجازه نمی‌دهم تروریزم در خاک پاکستان فعالیت کند


عمران خان، نخست وزیر پاکستان گفته است که به هیچ گروهی اجازه نمی‌دهد که از خاک پاکستان برای اجرای حمله به سایر کشورها استفاده کند.

کمیته امنیت ملی پاکستان نیز اخیرا اعلام کرد که یک استراتیژی همه‌جانبه را برای سرکوب گروه‌های افراطی در داخل این کشور نهایی کرده است.

نخست وزیر پاکستان که روز جمعه در جمع مردم در جنوب پاکستان سخنرانی می‌کرد، گفت "دولت من اجازه نمی‌دهد از این خاک برای حملات تروریستی بیرونی استفاده شود."

او افزود "ما حالا به هیچ گروه شبه‌نظامی اجازه نمی‌دهیم که در این کشور فعالیت داشته باشد."

پاکستان ظرف روزهای اخیر و بدنبال بروز تنش‌های شدید سیاسی و نظامی با هند، به سرکوب گروه‌های تندرو در داخل پاکستان شدت بخشیده است.

با این حال، مقامات پاکستانی گفته اند که این عملیات‌ها، ربطی به تنش‌های اخیر با هند ندارد و بخشی از استراتیژی این کشور برای مبارزه با گروه‌های تندرو است.

اخیرا، پس از آن‌که گروه "جیش محمد" مسولیت بمبگذاری مرگبار در کشمیر تحت کنترول هند را برعهده گرفت، هند برای نخستین بار پس از پایان جنگ میان دو کشور، مناطقی را در خاک پاکستان بمباران کرد.

این تنش‌ها، واکنش‌های گسترده بین‌المللی را به همراه داشت. امریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا از این هند و پاکستان خواستند از ادامه درگیری‌های نظامی خودداری کنند.

XS
SM
MD
LG