لینک های دسترسی

Breaking News

محب از 'حمایت سخاوتمندانۀ' امریکا از افغانستان قدردانی کرد


آقای محب روز گذشته از زلمی خلیلزاد به تندی انتقاد کرد

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان در پایان سفرش به واشنگتن که در جریان آن انتقادات تندی را به هدف فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان مطرح کرد، "حمایت سخاوتمندانۀ" امریکا از افغانستان را ارزشمند خوانده است.

آقای محب در یک رشته پیام‌هایی که در صفحه تویتر خود منتشر کرده، گفته است که "افغان‌ها، برای مبارزه با تروریزم شانه به شانۀ ایالات متحده ایستاد خواهند بود."

آقای محب روز گذشته با لحن تندی که سابقه نداشت، از زلمی خلیلزاد انتقاد کرد و گفت که آقای خلیلزاد با مشروعیت‌زدایی از حکومت افغانستان، در پی تصاحب قدرت در این کشور است.

وزارت خارجه امریکا واکنش تندی به این سخنان نشان داد و گفت که "حمله به خلیلزاد، حمله به وزارت خارجه امریکا است" و اظهاراتی از این دست، می‌تواند روی روابط دو کشور تاثیر بگذارد.

آقای محب هم‌چنین در رابطه به اظهاراتش، به وزارت خارجه امریکا احضار شد.

آقای محب در پیام‌های تازه‌اش در تویتر از همکاری امریکا با افغانستان قدردانی کرده و نوشته است "روابط ما با ایالات متحده، برای مردم و دولت افغانستان ارزشمند است و به شکل ویژه، سپاسگزار حمایت سخاوتمندانۀ امریکا از نیروهای مسلح خود هستیم."

با این حال، آقای محب افزود که در جریان سفرش به واشنگتن "نگرانی‌های مشروع مردم و موضع‌گیری اصولی افغانستان" را در دیدار با مقامات امریکایی واضح ساخته است.

او نوشته است "صلح واقعی آرزوی فطری مردم ما است. ما در برابر ۳۵ میلیون افغان که در انتظار صلحی دوامدار و صادقانه هستند، و نیز در برابر شرکای ما که در این کشور سرمایه‌گذاری کرده اند، مسولیت داریم."

XS
SM
MD
LG