لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان: ملا برادر با رئیس یوناما در قطر دیدار کرده است


دامیچی یاماموتو، نمایندۀ ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان

گروه طالبان اعلام کرده اند که یک هیات سازمان ملل متحد به ریاست تدامیچی یاماموتو، نمایندۀ ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان، با ملا برادر، رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر دیدار کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان با انتشار یک اعلامیه گفته است که در این دیدار روی روند صلح، تلفات غیرنظامیان و برنامه‌های امدادرسانی در مناطق تحت کنترول طالبان در افغانستان صحبت شده است.

دفتر سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفته است که نمایندگان این دفتر معمولا با گروه طالبان دیدار می‌کنند، اما در مورد دیدار تازه در قطر ابراز نظری نکرده است.

یک سخنگوی یوناما در ایمیلی که به صدای امریکا فرستاده گفته است: "یوناما ظرف سال‌های گذشته همواره با طالبان در تماس بوده که در آن، مسله صلح، حقوق بشر و کارهای امدادرسانی در افغانستان تمرکز اصلی بوده است. یوناما به تمام جناح‌ها در مورد این دیدارها اطلاع می‌دهد، اما براساس سیاست کاری ما، در این مورد ابراز نظر بیشتری نمی‌کنیم."

تا حالا نمایندگان طالبان چندین بار با هیات مذاکره‌کنندۀ امریکا در قطر دیدار کرده تا راه حلی برای جنگ در افغانستان جستجو شود.

دیدار طالبان با سازمان ملل متحد در حالی صورت می‌گیرد که نشستی سه جانبۀ امریکا، چین و روسیه در مورد افغانستان در مسکو برگزار شد تا گروه طالبان را به دیدار با نمایندگان دولت افغانستان وادار کند.

این گروه تا حالا از گفتگو با دولت افغانستان خودداری کرده و نشستی که قرار بود هفته گذشته میان طالبان و نمایندگانی از سیاستمداران و جامعه مدنی افغانستان در قطر برگزار شود نیز لغو شد.

XS
SM
MD
LG