لینک های دسترسی

Breaking News

امنیت انتخابات؛ پاکستان مرزهای خود را با افغانستان مسدود می‌کند


حکومت پاکستان اعلام کرده که به منظور کمک به تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، تمام مرزها و مسیرهای رفت و آمد میان دو کشور را به شکل موقت مسدود می‌کند.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است به روز شنبه (۲۸ سپتمبر – ۶ میزان) برگزار شود و نا امنی بزرگترین نگرانی‌ فرا راه برگزاری این انتخابات است.

گروه طالبان هشدار داده اند که مراکز رای‌دهی را مورد حمله قرار خواهند داد.

چند روز پیش اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در گفتگوی تلیفونی با عمران خان، صدراعظم پاکستان، از او تقاضا کرد که در تامین امنیت برگزاری انتخابات افغانستان همکاری کند.

حالا در اعلامیۀ حکومت پاکستان آمده است که به این منظور، از روز پنجشنبه تا یک روز پس از برگزاری انتخابات، تدابیر امنیتی و بازرسی تمامی افراد و وسایطی را که میان دو کشور در رفت آمد اند، تشدید خواهد شد.

علاوه بر این، یک روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و نیز در روز انتخابات، تمامی راه‌های رفت و آمد میان دو کشور مسدود خواهد بود؛ به استثنای موارد اضطراری بیمارانی که به هدف تداوی میان دو کشور رفت و آمد می‌کنند.

افغانستان و پاکستان مرزهای طولانی و نا امنی دارند. مقامات دو کشور همواره از تردد گروه‌های تروریستی در این مسیر انتقاد کرده و یکی دیگر را به بی‌توجهی به جلوگیری از آن متهم کرده اند.

پاکستان ظرف سال‌های اخیر سرگرم حصارکشی میان دو کشور بوده و هدف از آن را کمک به تامین امنیت دو کشور اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG