لینک های دسترسی

Breaking News

استقرار ده‌ها هزار نظامی افغان در مراکز رای‌دهی


وزارت داخله افغانستان می‌گوید که دست‌کم ۷۲ هزار نیروهای امنیتی و دفاعی افغان سر از صبح روز چهارشنبه (۳ میزان) در مراکز رای‌دهی مستقر شده اند.

این نیروها قرار است امنیت ۴۹۴۲ مرکز رای‌دهی را در سراسر افغانستان تامین کنند و از ۲۰ تا ۳۰ هزار نیروهای دیگر نیز در حالت آماده باش قرار خواهند داشت.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان روز چهارشنبه ۲۵ سپتمر (۳ میزان) به صدای امریکا گفت که این نیروها تا پایان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در حالت "احضارات درجه یک" قرار خواهند داشت.

آقای رحیمی افزود: "اطمینان ما برای مردم افغانستان این است که نیروهای امنیتی، دفاعی، بخش کشف و استخبارات، تمام تلاش‌های خود را به خرج می‌دهند و از تمام امکانات استفاده می‌کنند تا بتوانیم به شکلی که توقع مردم، کمیسیون انتخابات و نامزدان است امنیت انتخابات تامین شود."

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است روز شنبه (ششم میزان) برگزار شود و نا امنی از نگرانی‌های اصلی در این زمینه است.

خوشحال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت داخله افغانستان به خبرنگاران گفت که تمامی‌ آمادگی‌ها برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری گرفته شده و از شهروندان این کشور خواست برای تامین امنیت انتخابات با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

هفته گذشته سفارت امریکا در کابل گفت که نگران امنیت انتخابات افغانستان است و از نهاد‌های امنیتی و کمیسیون‌های انتخاباتی خواست برای برگزاری انتخابات شفاف و مصوون تلاش های همه جانبه به خرج دهند.

XS
SM
MD
LG