لینک های دسترسی

Breaking News

برنامۀ دولت هند برای قطع صدها درخت جنجال‌برانگیز شد


فعالان محیط زیست هر کدام درختی را در آغوش گرفتند تا مسوولان نتوانند آن‌ها را قطع کنند

یک برنامۀ توسعه‌ای دولت هند برای اعمار سرپوش برای خطوط جدید مترو در ممبی، پس از آن جنجال‌برانگیز شد که مقامات اعلام کردند برای اجرای این برنامه نیاز است حدود ۲۷۰۰ درخت را در محل مورد نظر قطع کنند.

بیش از ۴۰۰ نفر برای جلوگیری از قطع این درختان در محل تجمع کرده و هر کدام درختی را در آغوش گرفتند تا مسوولان نتوانند آن‌ها را قطع کنند.

پولیس هند می‌گوید ۴۰ نفر از این معترضان را بازداشت کرده است.

فعالان محیط زیست گفته اند که نیروهای پولیس معترضان را از محل دور کرده و راه‎‎های منتهی به آن را به روی مردم بسته اند.

پرانیا آشوک، یک سخنگوی پولیس ممبی به خبرگزاری رویترز گفت: "اتهامی که علیه آن‌ها (معترضان) وارد شده، جلوگیری کارمندان دولت از اجرای وظایف شان و تجمع غیرقانونی است. حدود ۲۰۰ پولیس به محل اعزام شده اند."

پیش از این محکمه عالی ممبی تمام دادخواست‌ها برای جلوگیری از قطع این درختان را رد کرده بود.

برنامۀ دولتی برای اعمار سرپوش برای خطوط جدید مترو، تلاشی برای گسترش خدمات مترو در ممبی و کاهش ترافیک سنگین در جاده‌های این شهر است.

ادارۀ خدمات متروی ممبی پیش از این گفته بود که هیچ محل مناسب دیگری برای اعمار این سرپوش وجود ندارد و اینکه گسترش خدمات مترو و کاهش ترافیک در ممبی، اقدام مهمی در راستای کاهش آلودگی هوا در این شهر است.

با این حال، معترضان گفته اند که راه‌های دیگری را برای جلوگیری از قطع این درختان در پیش خواهند گرفت.

فعالان محیط زیست، شماری از سیاستمداران و نیز برخی از ستاره‌های سینمای هند با قطع این درختان مخالفت کرده و گفته اند که نابود کردن ساحات سبز، به وخامت آلودگی هوا منجر خواهد شد.

ممبی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان است و آلودگی هوا یکی از چالش‌های اصلی در این شهر محسوب می‌شود.

XS
SM
MD
LG