لینک های دسترسی

Breaking News

ترکیه جنگجوی امریکایی داعش را به امریکا می‌فرستد


نیروهای ترکیه (عکس از آرشیف)

مقامات ترکی اعلام کرده اند که یک شهروند امریکایی عضو گروه داعش را که درخواست او برای ورود به یونان از سوی مقامات یونانی رد شده، به ایالات متحده می‌فرستند.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که دولت ترکیه فرستادن اعضای گروه داعش را به کشورهای اصلی‌شان آغاز کرد. انتظار می‌رود حداقل ۲۳ شهروند کشورهای اروپایی که در صفوف داعش جنگیده و حالا در بازداشت ترکیه به سر می‌برند، ظرف روزهای آینده به کشورهایشان فرستاده شوند.

پولیس یونان روز گذشته گفت که ترکیه از این کشور تقاضا کرده بود تا به شهروند امریکایی عرب-تبار عضو داعش اجازۀ ورود بدهد؛ اما به گفته پولیس یونان، این درخواست رد شده و این فرد دوباره به ترکیه اعزام شده است.

با این حال، رسانه‌های دولتی ترکیه گزارش کرده اند که این شهروند امریکا دوباره اجازۀ ورود به ترکیه را نیز نیافته و حالا در یک ساحۀ مرزی میان ترکیه و یونان به سر می‌برد.

مقامات در ترکیه گفته اند که ۲۸۷ نفر از جنگجویان گروه داعش را از اوایل ماه گذشته میلادی تا حالا در شمال شرق سوریه بازداشت کرده اند.

به گفتۀ مقامات ترکی، علاوه بر این افراد، صدها زندانی دیگر نیز در ترکیه به سر می‌برند.

ترکیه کشورهای اروپایی را متهم می‌کند که از پذیرفتن مسوولیت در قبال شهروندان شان که در صفوف داعش جنگیده اند، سر باز می‌زنند.

XS
SM
MD
LG