لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا گزینه‌های کاهش حضور نظامی در افغانستان را بررسی می‌کند


جنرال مارک میلی و مارک اسپر در کانگرس امریکا در مورد افغانستان توضیحات دادند
جنرال مارک میلی و مارک اسپر در کانگرس امریکا در مورد افغانستان توضیحات دادند

یک مقام ارشد اردوی امریکا از آمادگی وزارت دفاع امریکا برای بررسی گزینه‌های مختلف کاهش سربازان در افغانستان خبر داده است.

جنرال مارک میلی، لوی درستیز عمومی قوای مسلح ایالات متحده امریکا، روز چهارشنبه ۱۱ دسمبر (۲۰ قوس) در کانگرس گفت که حضور حداقلی سربازان امریکایی در افغانستان برای مبارزه با تروریزم، از گزینه‌های بالقوه است؛ اما نگفت که تعداد سربازان امریکی در افغانستان تا چه حد کاهش خواهد یافت.

امریکا در حال حاضر حدود ۱۳۰۰۰ سرباز در افغانستان دارد و از این جمع، حدود ۵۰۰۰ آن سرگرم فعالیت‌های ضد تروریستی است. متباقی این نیروها، در همکاری با سایر اعضای ناتو مشغول آموزش، مشورت و همکاری با نیروهای امنیتی افغانستان اند.

مارک اسپر، وزیر دفاع امریکا که در کنار جنرال میلی در کانگرس صحبت می‌کرد، گفت که همزمان با تلاش‌ها برای مصالحه با طالبان، نیاز است تا اردوی امریکا تمرکز خود را به ماموریت ضد تروریزم حفظ کند.

آقای اسپر گفت: "ما یک ماموریت مهم ضد تروریزم در افغانستان داریم. به این معنا که باید تضمین کنیم که افغانستان هرگز دیگر به پناهگاهی برای تروریزم تبدیل نخواهد شد تا از آنجا به ایالات متحده حمله کنند."

او گفت که پنتاگون آماده است حضور نظامی خود را در افغانستان کاهش دهد و افزود که بخشی از سربازان مستقر در افغانستان احتمالا برای حفظ منافع امریکا به مناطق دیگری منتقل خواهند شد.

XS
SM
MD
LG