لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا به ارزش ۸۰۰ میلیون دالر تسلیحات اضافی به اوکراین می‌فرستد 


کمک‌های نظامی امریکا به اوکراین

ایالات متحده امروز ۱۳ اپریل (۲۴ حمل) گفت که به ارزش ۸۰۰ میلیون دالر تسلیحات، مهمات و معاونت امنیتی را به اوکراین فراهم می‌کند تا این کشور بتواند در مقابل روسیه از خود دفاع کند.

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده در مورد این محمولهٔ جدید در جریان مکالمهٔ تلیفونی یک ساعته به ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، معلومات داد و سپس قصر سفید با نشر اعلامیه‌ای گفت که تسلیحاتی که واشنگتن به کیف فراهم کرده در جنگ با روسیه تاثیرات "ویرانگر" داشته است.

رییس جمهور بایدن گفت که در حالی که روسیه برای تشدید حملات در منطقهٔ دونباس اوکراین آمادگی می‌گیرد، ایالات متحده به فراهم‌آوری قابلیت‌ها به کیف ادامه می‌دهد.

توافق آقای بایدن برای فرستادن تسلیحات و هیلیکوپتر‌های بیشتر به اوکراین پس از آن صورت گرفت که رییس جمهوری زیلینسکی در یک پیام ویدیویی خواستار تسلیحات بیشتر شده گفت: "آزادی باید بهتر از ظلم مسلح باشد. بدون تسلیحات بیشتر این جنگ به حمام‌خون ناپایان مبدل خواهد شد و بدبختی، رنج و ویرانی پخش خواهد کرد."

رییس جمهور ایالات متحده گفت که اکمالات تسلیحاتی متداوم غرب به اوکراین نقش مهمی در مقاومت این کشور علیه تهاجم روسیه بازی کرده و در ناکامی جنگ ابتدایی ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه برای اشغال و کنترول اوکراین کمک کرده است. او افزود:"ما اکنون نمی‌توانیم آرام بمانیم."

این در حالی است که امروز روسای جمهور پولند، لتوانیا، لتویا و استونیا که همه اعضای ناتو بوده و با روسیه هم‌مرز اند، برای نشان دادن حمایت شان از اوکراین، در سفر زمینی- قطار آهن- از کیف دیدار کردند.

رهبران این چهار کشور نگران اند که اگر مسکو اوکراین را اشغال کند، روسیه بر آنان نیز حمله خواهد کرد.

از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه در ماه فبروری تا اکنون، هزاران نفر، به شمول غیرنظامیان در اوکراین کشته و زخمی شده و میلیون‌ها نفر دیگر آواره یا مجبور به ترک کشورشان شده اند.

XS
SM
MD
LG