لینک های دسترسی

Breaking News

ده‌ها معتاد در ولایت فاریاب درمان شدند - مسوولان


مسوولان در ولایت فاریاب می‌گویند که بیش از۳۰ معتاد پس از سپری کردن یک دورهٔ ۴۵ روزهٔ درمانی، صحت‌یاب شده و به آغوش خانواده و جامعه برگشتند.

داکتر احمد سهیل درویش، آمر شفاخانۀ ۵۰ بستر تداوی معتادان در ولایت فاریاب گفت که آنان در هماهنگی با سایر نهادهای مرتبط کمپاین جمع آوری معتادان از سطح شهر و دریای میمنه را به هدف تداوی آغاز کردند که در نتیجه حالا با سپری کردن یک دوره ۴۵ روزه، ۳۰ معتاد تداوی شدند.

او به صدای امریکا گفت: " ۴۵ روز قبل معتادان را از سطح شهر و دریای میمنه جمع آوری و امروز پس از تداوی آنان را رخصت می‌کنیم."

معتادانی که دوره تداوی را تکمیل کرده به صدای امریکا گفتند، به خواست و علاقه مندی خود به هدف تداوی به این مرکز مراجعه کرده اند.

احمد جاوید که قبلاً معتاد بود گفت، ترک اعتیاد و صحت یاب شدن آرزوی هر معتاد است. او از خانواده‌ها می خواهد که مریضان معتاد خود را در این مرکز ترک اعتیاد بستری سازند.

احمد جاوید گفت:" از مردم خود تقاضای من همین است هر کدام که مریض داره بیاورند به همین شفاخانه بستر کنند، تا از این عمل نجات پیدا کنند."

این معتادان بیکاری را یکی از علت های اساسی رو آوردن شان به اعتیاد خوانده و خواهان ایجاد فرصت های کاری استند.

بر بنیاد آمارهای رسمی حدود ۳۰ هزار تن در ولایت فاریاب مواد مخدر استعمال می کنند و تنها یک مرکز برای درمان این افراد در شهر میمنه فعالیت دارد.

XS
SM
MD
LG