لینک های دسترسی

Breaking News

قوماندان نیروهای کرد: حملات ترکیه عملیات ما بر ضد داعش را متوقف کرده است


مظلوم عبدی

مظلوم عبدی، قوماندان عمومی نیروهای دموکراتیک سوریه می‌گوید که حملات نیروهای ترکیه بر مراکز آنان مانع مبارزات ضد دهشت افگنی این گروه شده است.

عبدی در مصاحبه‌ای به صدای امریکا گفت که حملات ترکیه مانع عملیات‌های این گروه مخالف حکومت سوریه، بر ضد گروه دولت اسلامی (داعش) شده است.

او گفت: "ما تمامی عملیات‌های ضد داعش را متوقف کرده ایم زیرا تمامی نیروهای ما که با ایتلاف بین المللی کار می‌کند، هدف قرار گرفته اند. در این اواخر ترکیه بر بخش مبارزه با دهشت افگنی، کمپ و زندانبان‌های ما حملات انجام داده و از این رو فعالیت‌های ما محدود شده است. ما به جز این که عملیات بر ضد داعش را متوقف سازیم،‌ چاره‌ای دیگری نداشتیم."

گروه بشری سوری مستقر در بریتانیا گزارش داده است که نیروهای هوایی ترکیه در این اواخر در شمال سوریه، در ساحات راقه، حسکه و حلب بر مراکز نیروهای کرد حملات انجام داده که در آن در حدود ۳۰ نفر کشته شدند.

پیش از این، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، هشدار داده بود که نظامیان ترک عملیات زمینی را در سوریه انجام خواهند داد.

اردوغان در اواخر ماه گذشته گفت: "مقام‌های با صلاحیت، وزیر دفاع و لوی درستیز ما یکجا باهم در مورد سطح قوای پیاده که باید به کار گرفته شود، تصمیم خواهند گرفت."

پس از انفجار در استانبول، نظامیان ترکیه حملات هوایی را بر مواضع جنگجویان حزب کارگران کردستان در عراق و واحدهای محافظت مردم کرد در شمال سوریه انجام دادند. با آنکه انقره گروه‌های کرد را مسوول می‌داند، تا اکنون هیچ گروهی مسوولیت این حملات را نپذیرفته است.

مظلوم عبدی گفته است که اگر نیروهای ترکیه حملات زمینی را راه اندازی کنند، تلاش‌های آنان برای مبارزه با داعش بیشتر از پیش صدمه خواهد دید.

قوماندان عمومی نیروهای دموکراتیک سوریه از جو بایدن، رییس جمهور امریکا خواست تا موقف‌اش را در خصوص حملات ترکیه تقویت کند تا انقره از این نوع حملات دست بکشد.

او همچنان بر حکومت سوریه انقاد کرده گفت که در مقابل حملات ترکیه بر خاک این کشور خاموشی اختیار کرده است.

امریکا از نیروهای ضد داعش در سوریه حمایت می‌کند،‌ اما عبدی می‌گوید که حملات ترکیه پیام واضحی به امریکا و ایتلاف بین المللی می‌فرستد و آن اینکه آنان نباید در منطقه حضور داشته باشند.

در حال حاضر نیروهای امریکایی در سوریه حضور ندارند، اما امریکا همواره از نیروهای کرد که با داعش می‌جنگند، حمایت می‌کند.

XS
SM
MD
LG