لینک های دسترسی

Breaking News

هیچ مدرک برای اثبات 'فرازمینی' بودن بشقاب پرنده‌ وجود ندارد - ناسا


بررسی‌های ادارهٔ ملی تحقیقات فضایی امریکا (ناسا) در زمینهٔ "بشقاب‌های پرنده‌" با تمرکز بر اشیای پرندهٔ ناشناس، نشان می‌دهد که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این پرنده‌ها منشای فرازمینی دارند.

به گزارش نشریه هیل، بل نلسن، رییس ناسا، روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: "ماهیت این بشقاب‌های پرنده‌ هنوز به طور کامل مشخص نشده است اما مطالعات ناسا نشان می‌دهد که بشقاب‌های پرنده‌ از منابع فرازمینی نمی‌آیند."

به گفتهٔ نلسن، امکان فعالیت فناوری ناشناخته موجودات فضایی در جو زمین وجود دارد اما با توجه به نبود اطلاعات ضروری، استفاده از هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و تکنیک‌های جمع‌آوری روشمند داده‌ها می‌تواند به پیشبرد تحقیقات بشقاب‌های پرنده‌ کمک کند.

یک افسر پیشین استخبارات قوای هوایی ایالات متحده به تاریخ ۲۶ جولای، به قانونگذاران در کانگرس امریکا گفت که نهادهای اجرایی دولت امریکا اطلاعات مربوط به این اشیای مرموز را مخفی نگهداشته اند.

دیوید گراش، از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ میلادی در کار‌ گروه ویژه پدیده‌های هوایی ناشناس دفتر اطلاعات قوای دریایی که در مورد بشقاب‌های پرنده‌ تحقیق می‌کرد، فعالیت داشت.

اما پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده ، ادعاهای این مقام پیشین را در مورد سرپوش گذاشتن در مورد پدیده‌های هوایی ناشناخته رد کرد.

پت ریدر، سخنگوی وزارت دفاع امریکا در بیانیه‌ای گفت که بازرسان "هیچ اطلاعات قابل تاییدی برای اثبات ادعاهایی مبنی بر اینکه برنامه‌های مربوط به در اختیار داشتن یا مهندسی معکوس مواد فرازمینی در گذشته وجود داشته یا در حال حاضر وجود دارد، پیدا نکرده‌اند."

موضوع اشیای ناشناختهٔ خارجی معروف به (یو ای پی یا بشقاب پرنده) در سال‌های اخیر با انتشار چندین فلم ضبط‌ شده از برخورد آنها، توجه گسترده‌ای را از سوی کانگرس و عامهٔ ایالات متحده به خود جلب کرده است، که معمولاً اشیای به ظاهر غیرقابل توصیف را نشان می‌دهند که در هوا با سرعت بسیار زیاد و بدون هیچ روش محرکهٔ آشکار حرکت می‌کنند.

گروه

XS
SM
MD
LG