لینک های دسترسی

Breaking News

نظامی پیشین امریکایی: اطلاعات مربوط به اشیای مرموز خارجی مخفی نگه‌داشته می‌شود


یک افسر پیشین استخبارات قوای هوایی ایالات متحده امریکا گفته است که کانگرس امریکا در مورد اشیای ناشناختهٔ خارجی یا به عبارت دیگر موجودات مرموز فرازمینی در خلای معلوماتی قرار داده شده و به گفتهٔ وی سال‌ها است که نهادهای اجرایی دولت امریکا اطلاعات مربوط به این اشیای مرموز را مخفی نگهداشته اند.

دیوید گراش، که ۱۴ سال به عنوان افسر استخبارات در قوای هوایی و اداره ملی استخبارات زمینی‌فضایی ایالات متحده کار کرده است، روز چهارشنبه ۲۶ جولای (۴ اسد) یکجا با دو پیلوت پیشین جنگنده‌های جت که تجربهٔ دست اول با اشیای ناشناختهٔ خارجی را داشتند، به کمیتهٔ فرعی امنیت ملی کمیته نظارت مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحده گواهی داد.

گراش که تا اوایل سال ۲۰۲۳ به حیث نماینده دو گروه کاری وزارت دفاع امریکا مشغول تحقیق در مورد اشیای ناشناختهٔ خارجی بود، به قانونگذاران گفت که در جریان کارش برای بررسی برنامه‌های طبقه بندی شده، از "برنامه بازیابی تصادف چند دهه قبل اشیای ناشناختهٔ خارجی و مهندسی معکوس آنها " اطلاع یافت.

دیوید گراش گفت که درخواست وی برای دسترسی به این برنامه‌ها بلافاصله رد شد. او همچنان اردوی امریکا را به سواستفاده از بودجه برای پوشش از این عملیات، در برابر نظارت مجلس نمایندگان متهم کرد.گراش گفت که با مقاماتی مصاحبه کرده است که اطلاعات مستقیم از اشیای ناشناختهٔ خارجی با منشای "غیر انسانی" داشتند.

اعضای هر دو حزب در مجلس نمایندگان امریکا این پرسش را مطرح کردند که کانگس چگونه باید در مورد اتهامات قابل توجه تحقیق کند، که بازتابی از تمایل فزاینده قانونگذاران برای درخواست از قوه مجریه در مورد این پدیده است.

تیم بورچت، نماینده جمهوری خواه از ایالت تنیسی گفت، ما قصد داریم راز این اسرار را فاش کنیم و من آرزومندم که این فقط سرآغاز بسیاری از جلسات استماعیه باشد و افراد بیشتری در مورد این موضوع صحبت کنند.

موضوع اشیای ناشناختهٔ خارجی معروف به (یو ای پی یا بشقاب پرنده) در سال‌های اخیر با انتشار چندین فلم ضبط‌ شده از برخورد آنها، توجه گسترده‌ای را از سوی کنگره و عموم به خود جلب کرده است، که معمولاً اشیای به ظاهر غیرقابل توصیف را نشان می‌دهند که در هوا با سرعت بسیار بالا و بدون هیچ روش محرکهٔ آشکار حرکت می‌کنند.

گروه هماهنگی تنظیم و شناسایی اشیای هوایی در وزارت دفاع ایالات متحده، که سال گذشته به دستور کانگرس برای بررسی این‌گونه حوادث تاسیس شد، تا ماه می تقریباً ۸۰۰ گزارش از اشیای ناشناختهٔ خارجی را بررسی کرده است. این در حالیست که مقامات نظامی گفته اند که بیشتر موارد منشای بی‌خطری دارند، بسیاری از موارد دیگر توضیح داده نشده باقی مانده اند.

از سو دیگر قانونگذاران می گویند که
اردوی امریکا در مورد این اشیا بیشتر از آنچه به کانگرس گزارش داده اند،‌ معلومات دارند.

سخنگوی گروه هماهنگی تنظیم و شناسایی اشیای هوایی وزارت دفا امریکا در بیانیه‌ای گفته است که "هیچ اطلاعات قابل تاییدی را کشف نکرده اند که دال بر اثبات ادعاهایی باشد که گویا برنامه‌هایی برای ملکیت یا مهندسی معکوس اشیای ناشناختهٔ خارجی در گذشته وجود داشته یا در حال حاضر وجود دارد.

اوهمچنین گفته است که وزارت دفاع ایالات متحده متعهد به گزارش‌دهی به موقع و کامل به کانگرس است.

شاهدان چه گفتند؟

علاوه بر دیوید گراش، اعضای کمیته فرعی امنیت ملی کمیته نظارت مجلس نمایندگان، به اظهارات رایان گریوز، پیلوت پیشین نیروی دریایی ایالات متحده که در مورد مواجهه با اشیای ناشناختهٔ خارجی در ماموریت‌های آموزشی صحبت کرد گوش داده و نیز ویدیوی تیک تاک را تماشا کردند که یک شی بزرگ را نشان می‌دهد.

هر سه شاهد در حالی که از عدم کفایت سیستم‌های گزارش‌دهی کنونی برای بررسی برخوردهای اشیای ناشناختهٔ خارجی شاکی بودند، گفتند که پیلوتان قوای هوایی و مقامات که برای شفافیت بیشتر در مورد تجربه های خود صحبت می کنند هنوز هم با ا نبوهی از چالش‌ها درگیر اند.

قانون‌گذاران امریکای در این اواخر به گونهٔ فزاینده از وزارت دفاع و نهادهای استخباراتی ایالات متحده خواسته اند تا از دانستنی‌های شان در مورد آنچه حوادث مرموز خوانده شده است، جزییات بیشتری به کانگرس ارایه کنند. شماری از اعضای کانگرس امریکا، به تهدید بالقوه امنیت ملی ناشی از اشیای ناشناختهٔ خارجی در نزدیک حریم هوایی ایالات متحده اشاره کردند.

در حال حاضر دو سناتور ارشد امریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه تلاش دارند تا حکومت امریکا اطلاعات مربوط به اشیای ناشناختهٔ خارجی را علنی کند.

این اقدام که از قوانین با هدف افشای سوابق دولتی در مورد ترور جان اف کندی، رییس جمهور پیشین ایالات متحده الگوبرداری شده است، نهادهای اجرایی دولت امریکا را ملزم می کند تا سوابق اشیای ناشناختهٔ خارجی را با "فرض افشای فوری" به هیات بازبینی تحویل دهند.

نشست اعضای کمیته فرعی امنیت ملی کمیته نظارت مجلس نمایندگان در حالی برگزار شد که وزارت دفاع ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ تصدیق کرد که برنامۀ چندین میلیون دالری تحقیقاتی را پیرامون اشیای ناشناختۀ فضایی یا اشیای شناخته نشدۀ خارجی (UFO) راه‌اندازی کرده بود.

مقام‌های وزارت دفاع امریکا گفته اند که هنوز این اشیای پرنده مرموز شناسایی نشده اند، اما به گفتۀ آنان از سال‌ ۲۰۱۵ به اینسو، فعالیت آنها کمرنگ شده است.

XS
SM
MD
LG