لینک های دسترسی

Breaking News

عراقچی در باره دیدار ایران با طالبان به غنی معلومات داد


هیأتی از مقام‌های ایرانی به رهبری سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران به کابل سفر کرده و با مقام‌های بلندپایه حکومت افغانستان دیدار و گفتگو کرده است.

ریاست جمهوری افغانستان در اعلامیه امروز شنبه ( ۱۵جدی) گفته است که محمد اشرف غنی، صبح امروز با سید عباس عراقچی در ارگ دیدار کرده است.

در اعلامیه ریاست جمهوری آمده است: "معاون وزارت خارجه ایران در رابطه به دیدار اخیر مقامات ایرانی با طالبان، به رئیس جمهور غنی گزارش داده است".

در این اعلامیه تاکید شده است که معاون وزیر خارجه ایران از تعهد کشورش به " اصل رهبری و مالکیت حکومت افغانستان در تداوم پروسۀ صلح، اطمینان داده است."

افزون بر این، محمد اشرف غنی و سید عباس عراقچی، در رابطه به اهمیت مناسبات همه جانبۀ دولت با دولت و چگونگی استفاده بهتر از بندر چابهار بحث و تبادل نظر کرده اند.

در حدود یک ماه گذشته، این دومین سفر مقام‌های ایرانی به افغانستان است.

سفر معاون وزیر خارجه ایران در حالی صورت می‌گیرد که در حدود یک ماه گذشته مقام‌های ایرانی دو بار با نماینده‌گان طالبان در باره صلح افغانستان دیدار و گفتگو کرده اند.

هفته گذشته وزارت خارجه ایران تائید کرد که تهران به روز یک شنبه (۹جدی) میزبان نمایندگان گروه طالبان بود و در باره صلح افغانستان با مقامات ایرانی به رهبری سید عباس عراقچی، گفتگو کرده اند.

مقام های ایرانی اعلام کرده اند که این دیدارها با هماهنگی حکومت افغانستان صورت گرفته است.

XS
SM
MD
LG