لینک های دسترسی

Breaking News

مذاکرات صلح: هیاتی از افغانستان به اسلام‌آباد می‌رود


شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که قرار است یک هیأت بلند پایه حکومت به رهبری عمر داوودزی، نمایندۀ خاص رئیس ‌جمهور در امور منطقوی برای اجماع صلح، به پاکستان سفر کند.

آقای داوودزی، روز چهارشنبه (۱۲ جدی) در نشستی در کابل، ۲۰۱۹ میلادی را سال صلح برای افغانستان اعلام کرد؛ اما گفت در نزدیک‌شدن حکومت به "معاهده صلح" سه ابهام وجود دارد.

خواست کشورهای همسایه از افغانستان، اهداف و خواست طالبان از حکومت و بهایی که باید برای صلح پرداخته شود، مواردی اند که آقای داوودزی، از آنها به عنوان ابهامات معاهده صلح یاد کرد.

عمر داودزی، تاکید کرد که نیاز است تا برای رسیدن به صلح در افغانستان اجماع منطقوی صورت گیرد.

به گفته وی، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان، اقدام‌های را انجام داده، اما "خلیلزاد از افغانستان در منطقه نمایندگی نمی‌کند و از منافع امریکا نمایندگی می‌کند".

رئیس دارالانشای شورای صلح گفت که برای اجماع منطقوی قرار است هفته پیش رو به اسلام آباد سفر کند و سپس تصمیم خواهند گرفت که هیأت حکومت افغانستان به ایران و برخی از کشورهای دیگر نیز سفرهایی داشته باشند.

در عین حال انتظار میرود که معاون وزیر خارجه ایران تا چند روز دیگر به افغانستان سفر کندو با رهبری حکومت وحدت ملی دیدار داشته باشد.

هدف این دیدار، بحث در مورد روابط منطقوی و صلح گفته شده است .

مذاکرات صلح: هیاتی از افغانستان به اسلام‌آباد می‌رود
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

XS
SM
MD
LG